Blog Tokio 2020: Naše selekcije stale u četvrtfinalu, sjajan dan za srpski sport, De Grasov uspjeh karijere

Ilustracija

Pred nama je još jedan uzbudljiv dan na Olimpijskim igrama u Tokiju, a dešavanja sa svih borilišta pratite u tekstualnom prenosu na CdM-u.

Uživo:

16:45 – Završen je još jedan olimpijski dan. Rano ujutro od 2 sata po našem vremenu nastupiće naša Marija Vukoviću u skoku uvis sa nadom da se domogne finala. Budite sa nama i sjutra!

16:44 – Posljednji polufinalista odbojkaškog ženskog turnira je Brazil. Pobijedila je selekcija iz Južne Amerike rusku reprezentaciju 3:1 i protiv Južne Koreje ima veliku šansu da se domogne finala. U drugom polufinalu derbi između Srbije i SAD-a.

16:14 – Gruzin Laša Talahadze odbranio je olimpijsko zlato u dizanju tegova u kategoriji preko 109 kilograma. Postavio je olimpijski i svjetski rekord u trzaju (223 kg), kao i u izbačaju (265 kg).Srebrna medalja pripala je Aliju Davudiju iz Irana, a bronzu je osvojio Sirijac Man Asad.

15:47 – Francuska je posljednji polufinalista ženskog košarkaškog turnira. Poslije drame pobijedila je Španiju 67:64 i igraće za plasman u finale sa Japanom. Odranije je poznato da će se u drugom polufinalu sastati Srbija i SAD.

15:32 – Ruskinje Svetlana Koljeničenko i Svetlana Romašina osvojile su zlato u sinhronom plivanju. Kineskinje Suečen Hvang i Venjan San okitili su se srebrnim, a Ukrajinke Marta Fijedina i Anastasija Savčuk bronzanim odličjima.

15:18 – Francuskinje su posljednje polufinaliste rukometnog turnira. Ubjedljivo su savladale Holandiju 32:22 i igraće sa Švedskom za plasman u veliko finale.

15:04Andre De Gras novi je olimpijski šampion u sprintu na 200 metara.

14:45: Vojčeh Novicki osvojio je zlatnu medalju u bacanju kladiva. Poljak je u trećoj seriji bacio lični rekord od 82,62 metra. Drugo mesto i srebro pripalo Norvežaninu Eivindu Henriksenu, dok se bronzom okitio četvorostruki prvak svijeta Pavel Fajdek.

14:37 – Holandija i Argentina igraće u ženskom finalu u hokeju na travi. Holandija je savladala Veliku Britaniju sa 5:1, dok je Argentina slavila protiv Indije sa 2:1.

14:17Emanuel Korir novi je olimpijski šampion na 800 metara.

14:01Hrvati ostaju bez medalje u vaterpolu. Poraženi su u četvrtfinalu od Mađarske

13:36 – Srbija slavi šestu medalju u Tokiju, četvrtu bronzanu. Do nje je stigao rvač grčko-rimskim stilom Zurabi Datunašvili koji je u kategoriji do 87kg bio bolji od Hrvata Ivana Hukleka.

13:14 – Na ženskom turniru u hokeju na travi poznati su finalisti. Za zlato će se nadmetati Holandija i Argentina.

12:25Vaterpolisti su kompletirali sjajan dan za srpski sport. “Delfini” su sa 10:6 savladali Italiju, te se tako pridružili košarkašicama i odbojkašicama koje su se takođe domogli polufinala.

12:08 – Poznata je satnica polufinalnih duela na muškom košarkaškom turniru. SAD i Australija sastaće se sjutra od 06.15 sati po našem vremenu, dok je za 13 časova zakazan meč Slovenija – Francuska.

12:00 – Košarkašice Japana šokirale su evropske vicešampionke, selekciju Belgije (86:85) i prošle u polufinale. Tamo su već Srbija i SAD.

11:23 – Rukometašice Švedske lako su dobile četvrtfinalni susret sa Južnom Korejom (37:30), pa sada čekaju pobjednika meča između Francuske i Holandije.

11:17Nakon košarkašica, Srbija ima i odbojkašice u polufinalu. Izabranice Zorana Terzića preslišale se Italiju sa 3-0 u setovima.

10:28 – Bokser iz Uzbekistana Bahodir Jalolov i Amerikanac Ričard Tores boriće se za zlatnu medalju u superteškoj kategoriji.

Jalolov, glavni favorit za najsjanije odličje, u polufinalu je pobijedio Frejzera Klarka, dok je Tores bio bolji od Kamšbeka Kunkabajeva iz Kazahstana.

10:11Selektor “ajkula” Vladimir Gojković kaže da nije nezadovoljan željom i zalaganjem ekipe, ali da je potrebno napraviti analizu učinjenog u Tokiju.

10:05 – Stižu i prve reakcije iz tabora naše vaterpolo selekcije. Pročitajte šta su nakon teškog poraza od Grčke kazali Aleksandar Ivovoić i Miroslav Perković.

09:30Nakon tri uzastopna polufinala na Olimpijskim igrama, crnogorski vaterpolisti su u Tokiju stali u uvodnoj nokaut fazi. “Ajkule” su glatko izgubile od Grčke i predstoje im borbe za plasman od petog do osmog mjesta.

09:25 – Kubanski bokser Arlen Lopez osvojio je zlatnu medalju u poluteškoj kategoriji, pošto je jednoglasno odlukom sudija pobijedio Britanca Bena Vitakera.

08:25 – Japanska dominacija u skejtbordu. Sakura Josozumi došla je do zlata u takmičenju u parku. Srebro je pripalo Kokoni Hiraki, a bronza Britanki Skaj Braun.

08:13 – Vaterpolisti Španije prvi su učesnici polufinala. Izabranici Davida Lozana naišli su na tvrd orah u vidu selekcije SAD, ali su na kraju opravdali ulogu favorita – 12:8.

08:11 – Košarkašice Sjedinjenih Američkih Država deklasirale su Australiju (79:55), pa će za mjesto u finalu igrati protiv Srbije.

07:53Rukometašice Norveške uz mnogo muke zakazale su polufinalni okršaj sa Rusijom.

07:51 – Plivački maraton (10km) u ženskoj konkurenciji završen je trijumfom Brazilke Ane Marsele Kunje. Srebro je pripalo Šeron van Ruvendal iz Holandije, a bronza Australijanki Karen Li.

07:39 –  Selektorka Bojana Popović rezimirala učešće u Tokiju: Ovo je škola za generaciju koja će da nastavi dalje…

07:30 – Dobili smo i prve polufinaliste na ženskom odbojkaškom turniru. Južna Koreja je iznenadila Tursku 3-2, dok je selekcija SAD maksimalnim rezultatom pobijedila Dominikansku Republiku.

07:24 Još jedan svjetski rekord na 400 metara sa preponama u Tokiju. Amerikanka Sidni Meklaflin oduvala je konkurenciju.

07:10Košarkašice Srbije plasirale su se u polufinale Igara pobjedom nad Kinom 77:70.

04:21Majda Mehmedović je ponosna što je treći put učestvovala na Olimpijskim igrama.

04:16Jovanka Radičević je uz mnogo emocija govorila nakon poraza od Rusije.

03:56Lavice nisu uspjele! Rukometašice Crne Gore izgubile su od Rusije u četvrtfinalnom meču.