Tokio 2020 Olimpijske igre

Iznenađujući poraz Crne Gore: Kametani i Japanke zaustavile lavice

Neočekivan poraz “lavica” u drugom kolu olimpijskog turnira – Japan je pobijedio Crnu Goru 29:26 i osvojio prve bodove na Igrama.

Ništa nije slutilo na ovakav ishod jer su izabranice Bojane Popović dobro počele utakmicu.

Vodila je Crna Gora 10:6 sredinom prvog poluvremena i činilo se da “lavice” imaju kontrolu.

Međutim, razbranila se tada Kametani, a naše su izgubile sigurnost u napadu.

Iskoristile su to Japanke da do poluvremena preokrenu na 15:14, da bi na startu nastavka brzo došle do pet golova viška.

Nisu uspjele naše djevojke da se do kraja vrate u meč, sve je pokušala Bojana Popović, ali nije bilo prave energije u igri Crne Gore.

U našem timu šest golova Tanje Brnović, četiri Jovanke Radičević, ali nijedan iz igre, dok je četiri pogotka dala i Ema Ramusović.

Japanku je predvodila fenomenalna golmanka Kametani sa 21 odbranom, a po šest golova dale su Hara i Ikehara.

Poslije ovog poraza naš tim je ostao na dva boda i čeka crnogorske rukometašice velika borba za plasman u četvrtfinale.

Za dva dana od 9.15 Crnu Goru čeka veliki derbi protiv Norveške.

Tok utakmice:

56. minut – Japan vodi 26:22, neprelazna je za naše djevojke Kametani sa čak 20 odbrana!

50. minut – Opet Japan ide na plus pet, 25:20. Promašaje Pletikosić i Radičević znale su da kazne domaće. Zanimljivo je da Jovanka danas još nije dala gol iz igre! Blista golmanka Japanka Kametani sa već 18 odbrana.

47. minut – Razigrali su se naši pivoti, golovi Brnović i Ramusović, smanjuju “lavice” na 22:20.

42. minut –  Dale su naše djevojke dva gola sa dva igrača više, a onda naivno dozvolile sedmerac iz kojeg Japanke vraćaju plus četiri, 21:17.

37. minut – Fudži postiže gol iz sedmerca za nevjerovatnih 19:14 za Japan. Tajm aut zove Bojana Popović, pad u igri “lavica” i dalje traje.

35. minut – Igraju Japanke brz rukomet, u sjajnoj su seriji i vode sa 18:14! Naše su dale samo jedan gol u nastavku, postigla ga je Tanja Brnović.

Nakon 30 minuta, Japan vodi protiv Crne Gore 14:13. Imale su naše djevojke četiri gola prednosti, ali su slabije odigrale drugi dio prvog poluvremena. Tri gola Đine Jauković, po dva za Radičević, Grbić, Klikovac i Brnović. U domaćoj selekciji pet pogodaka Ikehare, uz sedam intervencija golmanke Kametani.

24. minut – Poslije gola Japana za 11:10, tajm aut je pozvala Bojana Popović. Naše se muče u napadu, samo gol u posljednjih osam minuta.

20. minut  – Vodila je naša selekcija 10:6, ali su uslijedile dobre odbrane Kametani i brze realizacije Japanki, pa je domaća selekcija prepolovila zaostatak na 11:9.

14. minut –  Tri gola u nizu “lavica”, najprije Klikovac, pa dva puta Grbić, odlično iskorišćena igračica više za 9:6, pa je stručni štab Japana pozvao tajm aut.

10. minut – Vodile su naše djevojke 5:3, imale i dvije igračice više, ali nisu se dobro snašle u toj situaciji. Japanke sa dva brza gola ponovo uspijevaju da izjednače na 5:5.

5. minut – Izjednačen početak, gol za gol i rezultat 3:3. Naše su vodile tri puta, golovima Radičević, Jauković i Klikovac, ali uporne Japanke odgovaraju na startu utakmice.

Marina Rajčić počinje na golu, na bekovskim pozicijama su Jauković, Grbić i Klikovac, krila su Mehmedović i Radičević, dok je na poziciji pivota Brnović.

“Lavice” su imale odličan start na Igrama, ubjedljivo su savladale Angolu 33:22.

Naše djevojke favoritkinje su i u današnjem duelu, a trijumf bi ih približio četvrtfinalu.

Za razliku od Crne Gore, Japanke su na premijeri ubjedljivo izgubile od Norveške.