Tokio 2020 Olimpijske igre

Meč propuštenih šansi u kojem nije bilo ni sreće: Poraz ajkula od Španije

Naši vaterpolisti poraženi su u drugom kolu Olimpijskih igara od Španije 8:6 i poslije šest godina izgubili od ove selekcije.

Tokom cijele utakmice “ajkule” su jurile zaostatak, a u dva navrata rival je imao i tri gola prednosti.

Pravu šansu za potpun priključak izabranici Vladimira Gojkovića propustili su u trećoj četvrtini.

U tim trenucima Crna Gora bila je u naletu, pogocima Ivovića i Matkovića smanjila na 6:5, a potom propustila dva napada sa igračem više da izjednači.

Makar 10 puta pogađali su naši momci okvir gola, pa je i sreća okrenula leđa u ovoj utakmici.

U našoj selekciji ponovo sjajna partija trostrukog strijelca Dušana Matkovića.

Za dva dana od 8.30 je derbi protiv Hrvatske, u trećem kolu grupne faze.

Tok utakmice:

POSLJEDNJA ČETVRTINA:

6:8 – Ivović daje gol iz kontre, ima još vremena, 6’25” do kraja.

5:8 – Opet tri gola viška za Špance, gol sa igračem više dao je Famera.

TREĆA ČETVRTINA:

5:7 – Sanauž daje gol na samom kraju treće četvrtine. Prethodno su naši propustili dva napada sa igračem više da izjednače.

5:6 – Matković, treći gol! Opet čovjek više i dobra akcija!

4:6 – Konačno gol za “ajkule”! Ivović sa igračem više!

3:6 – Raste prednost Španije, pogodak Sanauža.

DRUGA ČETVRTINA:

3:5 – Novi gol za Španiju poslije isključenja našeg igrača. Pogodio je Granados.

3:4 – Maljarah daje drugi gol sa igračem više. Problem za naš tim su dvije lične Uroša Čučkovića.

3:3 – Opet mladi Matković, na dodavanje Brguljana.

PRVA ČETVRTINA:

2:3 – Granados iz peterca. 23 sekunde do kraja prve četvrtine.

2:2 – Uzvraćaju “ajkule”, gol Stefana Vidovića sa igračem više.

1:2- Munariz je lobovao Kandića, gol Španije iz tranzicionog napada.

1:1 – Maljarah na isteku akcije sa igračem više. Polovina prve četvrtine.

1:0 – Dušan Matković na asistenciju Leke Ivovića sa igračem više. Prethodno su se naši odbranili sa čovjekom manje u bazenu. Gojković je danas odlučio da na golu od početka šansu ukaže Slavenu Kandiću.

Obje selekcije imale su uspješnu premijeru. “Ajkule” su savladale Australiju 15:10, dok je “furija” sa 13:12 bila bolja od Srbije.

Eventualna pobjeda mnogo bi značila našem timu u borbi za što bolju poziciju pred četvrtfinale.

Crna Gora je u odličnoj seriji rezultata u mečevima sa Španijom od koje nije izgubila još od februara 2016. godine.