Vaterpolo Svjetsko prvenstvo u vaterpolu

Ajkule pale poslije peteraca, ništa od borbe za medalju

Crnogorski vaterpolisti poraženi su nakon peteraca od Australije 13:11 u osmini finala Svjetskog prvenstva i neće se boriti za medalju na šampionatu u Južnoj Koreji.

U penal drami, najprije je Lazović odbranio udarac Kempbela, ali su potom Janović i Radović zaustavljeni sa pet metara i naš tim je eliminisan.

Iako se od prvenstva opraštaju bez izgubljene utakmice u regularnom toku,izabranici Vladimira Gojkovića ostvarili su rezultat daleko ispod očekivanja.

Ovo je najgori rezultat na šampionatima svijeta još od 2009. godine, kada je u Rimu Njemačka iznenadila “ajkule” takođe u meču osmine finala.

Crna Gora je današnji meč slabo počela, konstantno zaostajala gol ili dva do završnice druge četvrtine, kada se konačno naš tim probudio, vezao četiri gola, poveo sa dva gola viška i činilo se da ima kontrolu utakmice u svojim rukama.

Međutim, uz nekoliko sumnjivih sudijskih odluka Australija se vratila u igru, naš tim nije ni imao sreće (prečka Janovića kod vođstva 8:6), pa je utakmica otišla u egal završnicu.

Na kraju je Crna Gora imala posljednji napad, ali je slab udarac Ukropine izblokiran.

Naš tim će u nastavku prvenstva razigravati za plasman od devetog do 16. mjesta.

U današnjoj utakmici najefikasniji u našoj selekciji bio je Aleksandar Ivović sa tri pogotka. Sa druge strane četiri gola Kejsa.

Tok utakmice:

PETERCI:

11:13 – Hauden pogađa, Crna Gora je eliminisana sa Svjetskog prvenstva.

11:12 – Brani Denerli šut Radovića.

11:12 – Janger pogađa.

11:11 – Precizan je Đurđić.

10:11 – Kejs siguran.

10:10 – Ne koristi Janović peterac, brani Denerli.

10:10- Brani Lazović udarac Kempbela!

10:10 – Uzvraća Ivović.

9:10 – Rouč koristi prvi peterac.

POSLJEDNJA ČETVRTINA:

Izblokiran je udarac Ukropine, peterci će odlučiti pobjednika i putnika u četvrtfinale.

Presjekao je napad Australije Ivović, zove Gojković tajm aut za posljednji napad za koji je našem timu ostalo osam sekundi.

9:9 – Gol Đura Radovića sa igračem više, rezultat je izjednačen, do kraja dva minuta i 41 sekunda.

8:9 – Slabo su se naši vratili u odbranu nakon lošeg napada, iskoristio je to Kejs i pogodio sa dva metra. Muče se crnogorski vaterpolisti u napadu u posljednjih nekoliko minuta.

8:8 – Edvards daje gol sa igračem više. Do kraja pet i po minuta.

TREĆA ČETVRTINA:

Najbolja četvrtina za Crnu Goru, nakon koje naš tim vodi 8:7. Dobili su momci selektora Gojkovića ovu četvrtinu 4:2, a utisak je da su mogli i sa većom prednošću od jednog gola da uđu u odlučujućih osam minuta.

8:7 – Janger pogađa poslije isključenje Janovića. U prethodnom napadu naših upravo je Mlađan pogodio prečku. Još 55 sekundi u trećoj četvrtini.

8:6 – Dobra odbrana sa igračem manje, pa onda brza akcija i gol Draška Brguljana. Kapiten vraća dva gola prednosti.

7:6 – Kejs nam i dalje pravi velike probleme, daje treći gol sa centarske pozicije i prekida seriju Crne Gore od 4:0. Polovina treće četvrtine.

7:5- Bogdan Đurđić daje gol sa igračem više. Treći pogodak našeg tima za dva minuta treće četvrtine.

6:5- Leka Ivović koristi i drugi peterac za prvo vođstvo Crne Gore. Prethodno je Janović nepropisno zaustavljen u kontri.

5:5 – Brza akcija poslije dobre odbrane i gol Radovića. Prvi put je naš tim izjednačio u ovoj utakmici.

DRUGA ČETVRTINA:

Na polovini utakmice Australija vodi 5:4. Crna Gora je dobila drugu četvrtinu 3:2, ali i dalje konstantno zaostaje, gol ili dva.

4:5 -Dobra akcija sa igračem više, dodavanje Radovića i gol Draškovića. Drugi pogodak za Crnu Goru iz šestog napada sa čovjekom više. Još 22 sekunde do odmora.

3:5 -Jeftin gol prima naš tim, slabo su se vratili u odbranu poslije neiskorišćenog napada sa igračem više, što je Hauden kaznio. Minut i po do kraja druge dionice.

3:4 – Gol Ivovića iz peterca, koji je izborio Murišić.

2:4 – U posljednjim trenucima napada Australije isključen je Drašković. Gol je u tom napadu dao Kejs, njegov drugi pogodak danas.

2:3 – Lijep gol Leke Ivovića u prvom napadu “ajkula” u drugoj četvrtini. U situaciji kada su ekipe bile izjednačene u bazenu snažan i precizan šut sa distance našeg beka.

PRVA ČETVRTINA:

Slab početak crnogorskih vaterpolista, koji zaostaju 3:1 poslije osam minuta. Loše su branili napade Australije u tranziciji, a iskoristili su samo jednu od tri situacije sa igračem više. Jasno je da “ajkule” moraju bolje, ako žele da nastave borbu za medalju.

1:3 – Sa čovjekom više u bazenu gol za Australiju daje Endrju Ford. Još 23 sekunde u prvoj četvrtini.

1:2 –  Pogodak Marka Petkovića sa igračem više. Nakon dva neuspješna napada “ajkula” sa čovjekom više, konačno gol za Crnu Goru poslije četiri i po minuta igre.

0:2 –  Naš tim nije iskoristio napad sa igračem više. Odmah stiže kazna i gol Kejsa. Oba pogotka je Crna Gora primila u situacijama kada su ekipe brojčano izjednačene u bazenu.

0:1 – Pvi gol na utakmici daje Australija. Brza akcija nakon što naši nisu iskoristili napad i gol Rouča.

“Ajkule” su grupnu fazu okončale na drugom mjestu, iako nisu doživjele nijedan poraz.

Ipak, dva remija spriječili su izabranike Vladimira Gojkovića da osvoje prvo mjesto i direktno se plasiraju među osam najboljih.

Australija je nezgodna selekcija, ali naš tim je favorit u ovom duelu i treba očekivati pobjedu.

Ukoliko Crna Gora savlada jutrošnjeg rivala, u četvrtfinalu je čeka Mađarska.