Vaterpolo Evropsko prvenstvo

Ajkule potopile svjetske prvake, Crna Gora u polufinalu Evropskog prvenstva

Crnogorski vaterpolisti pobijedili su Italiju 10:8 u četvrtfinalu Evropskog prvenstva.

Briljantna igra naše vaterpolo selekcije i velika pobjeda nad svjetskim šampionima. Izabranici Vladimira Gojkovića su opet među četiri najbolja tima kontinenta.

Prvo poluvrijeme protiv Italijana napadački je bilo briljantno. 7:6 vodili smo poslije dvije četvrtine.

Onda u nastavku defanzivna pjesma. Odbrana na nivou, Dejan Lazović savršen. Italijani su vidjeli u nastavku hobotnicu na našem golu, pa nijesu smjeli ni da šutiraju.

Najčešće ni igrač više (2/15) im nije ništa donosio. Potpuno smo izludjeli rivala!

Sa druge strane igrač više odlično iskorišćen, Marko Petković se istakao sa četiri gola!

tok meča:

IV četvrtina

KRAJ!!! POBJEDA!!!!!!!!!!!!!!!!

HOBOTNICA LAZOVIĆ! Još minut ipo

10:8 Prvi gol Italijana u posljednjem periodu. Imaju sada ogromnu pomoć sudija. Bukvalno svaki napad igrač više.

10:7 GOLLLL LEKA, iz peterca! Plus tri!

U posljednji period ulazimo sa dva gola razlike. Odbrana fenomenalna u trećem periodu. Igramo na vrhunskom nivou!

III četvrtina

9:7 GOL. Marko Petković kao mašina danas igra. Prvi put idemo na plus 2!

8:7 Spajić sa igračem više. Igramo fneomenalno sa čovjekom više u bazenu 4/6.

7:7 Drugi gol Figarija. Imali smo veliku šansu da odemo na plus 2, ali nas Italijani hvataju.

II četvrtina

Imamo prednost nakon dvije četvrtine!

7:6 GOL. Dragan Drašković. Opet imamo prednost!

6:6 Pa odavno bolje nije funkcionisao igrač više. Marko Petković gol broj tri!

5:6 Figari nas opet kažnjava sa igračem manje.

5:5 Golčina Draška Brguljana. Moramo bolje u odbrani. Napad funkcioniše besprekorno.

4:5 Dolće nam daje gol. Ne uspijevamo da se odbranimo.

4:4 Koristimo igrača više, Marko Petković daje drugi gol!

3:4 Italijani prvi put vode. Iodiće je kaznio lošu reakciju naše odbrane.

I četvrtina

3:3 Luongo sa igračem više. Drugi put sudije isključuju našeg igrača iako je lopta daleko. Tako da Italijani ostaju sami na golmana!

3:2 Prva kontra i to za naše. Dragan Drašković! Opet vodimo!

2:2 Ečenike je postigao gol. Loša reakcija Lazovića.

2:1 Pa sjajan start. Đuro Radović!

1:1 Bodegas je odmah uzvratio sa igračem više.

1:0 GOL! Marko Petković sa igračem više!

Počeo je duel!

“Ajkule” će protiv zvaničnih prvaka svijeta pokušati da naprave iznenađenje i plasiraju se u borbu za medalje.

Ekipa Vladimira Gojkovića ostvarila je u Budimpešti cilj postavljen pred početak šampionata, a to je mjesto među osam ekipa, koje garantuje plasman na kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre.

Protiv Italije će naši momci pokušati da naprave još jedan odličan rezultat i dođu na pobjedu do odličja.

Bolji iz današnjeg meča će u polufinalu igrati sa pobjednikom duela Mađarska – Rusija, koji počinje u 19 sati.

Nata

Bravo momci!!! Napokon da nas krene! Cestitke Vlado care!!!

Friz
Friz

kako su igrali komšije srbi?

Tomos
Tomos

Hahahahahahahahhaha, kralju, sprema se doček u beograd.

KarlitoBrigante

Sampioniiiii

Boka kotorska

Bravo Bokelji. Ionako u vaterpolo reprezentaciji,sve su momci iz Boke! Nezavisna Boka,ajmo!!!

Budimo realni

Мислим да је више него могуће да у финалу играмо са Хрватима. А онда би им се ваљало реванширати за пораз на старту. Браво Ајкуле!!!

Darko
Darko

U pravu si BARANIN – n jedne novine u Srbiji jos nisu objavile z Crnogorsku pobjedu. Od zlobe ne mogu

PG zezanje
PG zezanje

Bravo!!! Svjetski prvak eliminisan. Ekipa koju uvijek guraju sudije. Srbija ispala??? Ahahaha, pa je li moguće šta im rade ti Španci u sportu, i uopšte Latini, Portugal, Argentina. Auuuu, svuda ih izbace. Nestvarno. Dobro mi smo izbacili Srbiju u rukometu, muškom i ženskom. 🙂 Vaterpolisti samo naprijed. Imate kvalitet da pobijedite apsolutno bilo koga!!!