Vaterpolo Svjetsko prvenstvo

Ajkule se mučile sa Japanom, protiv Španije za plasman u borbu za medalje

Gojković i Šćepanović na tajm autu, foto: Anna Fehér

Cilj postavljen pred odlazak u Budimpeštu je postignut – crnogorski vaterpolisti plasirali su se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva, gdje ih čeka Španija.

Težak je put bio do današnjeg trijumfa nad Japanom rezultatom 10:9, iako početak nije tako nagovještavao.

“Ajkule” su dobile prvu četvrtinu 4:1, ali su se probudili momci iz Azije i iskoristili naše defanzivne propuste za preokret 6:5 u drugom periodu.

Japan je u trećem periodu uglavnom vodio, a propustio je šansu da ode na plus dva, kada je fantastični Dejan Lazović, danas jedan od najboljih u našem sastavu, uspio da odbrani zicer.

Potom je izjednačio Perković na 8:8, što je bio uvod u potpun preokret.

U posljednjoj četvrtini su poentirali Đurđić i Petković i tada se mogao naslutiti pobjednik.

Tri pogotka dao je Perković, a dva Matković. Fenomenalni Dejan Lazović upisao je 20 uspješnih intervencija.

Protiv Španije će naš tim igrati u srijedu.

Tok utakmice:

POSLJEDNJA ČETVRTINA:

10:9 – Arai smanjuje, još 67 sekundi.

10:8 – Koristimo još jedan napad sa čovjekom više preko Marka Petkovića. Još tri i po minuta.

9:8 – Ponovo vodimo, lijep gol Đurđića sa igračem više. Malo manje od šest minuta do kraja.

TREĆA ČETVRTINA:

Dvije sjajne odbrane Lazovića u finišu treće četvrtine zahvaljujući kojim imamo 8:8 pred završnu četvrtinu.

8:8 – Perković sa igračem više za novo izjednačenje. Prethodno su Japanci imali veliku šansu, ali je “skinuo” Lazović zicer.

7:8 – Suzuki vraća vođstvo Japanu. Slabo su se naši organizovali u odbrani nakon neiskorišćenog napada i stigla je kazna.

7:7 – Uzvraćamo sa čovjekom više u bazenu preko Perkovića.

6:7 – Takata nakon isključenja našeg golmana Lazovića.

6:6 – Dobro otvaramo drugi dio meča. Kontra “ajkula”, asistencija Petkovića i gol Matkovića.

DRUGA ČETVRTINA:

Slaba četvrtina Crne Gore, čak pet primljenih golova i Japan na polovini utakmice vodi 6:5.

5:6 – Poslije isključenja Čučkovića pogodak Inabe.

5:5 – Miroslav Perković prekida seriju Japana. Konačno je prošla akcija sa našim centrom, kojem je asistirao Čučković.

4:5 – Adaći iz peterca, preokret azijske selekcije. Naši su u prethodnih nekoliko napada pokušavali preko centra Perkovića, nisu napravili rezultat, što je rival znao da kazni.

4:4 – Okava sa igračem više za izjednačenje. Pad u igri “ajkula” koriste Japanci sa tri gola u nizu.

4:3 – Loša reakcija naše odbrane i pogodak Takate.

4:2 – Prekidaju Japanci našu seriju. Gol Arakija.

4:1 – Bogdan Đurđić iz peterca, raste prednost “ajkula”.

PRVA ČETVRTINA:

Iako su Japanci prvi došli do gola, naši momci su odlično odgovorili sa tri pogotka u nizu. Raduju i dvije odbrane sa igračem manje u bazenu. Na golu je veoma siguran Dejan Lazović.

3:1- Dušan Matković daje pogodak u prvoj situaciji na meču sa igračem više.

2:1 – Averka iz peterca, brzo su naši preokrenuli.

1:1 – Vasilije Radović daje prvi gol za naš tim. Polukontra i realizacija mladog vaterpoliste.

0:1 – Prvi pogodak na utakmici daju Japanci. Brza akcija i gol Datea.

Najava meča:

Pred “ajkulama” je najvažniji meč od starta šampionata u Mađarskoj.

Pobjeda naš tim vodi među osam najboljih, čime bi ispunili cilj postavljen pred odlazak na prvenstvo.

U grupnoj fazi Crna Gora je izgubila od Mađarske, a pobijedila Gruziju i Brazil.

Japanci su u preliminarnom dijelu takmičenja znali da namuče i favorite poput Hrvatske, ali je naša selekcija svakako favorit u današnjoj utakmici.

Ajkula
Ajkula

Kako vas nije sramota da pljujete vise po ovim momcima a kad osvoje medalju onda ste svi patriote trcite da ih docekate pustite ih da igraju i stasavaju u prave profesionalce koji ce nam brzo medalju donjeti i biti u vrhu svjeckog vaterpola drugo nemate vi pojma koliko Gojkovic daje sebe za ovaj sport gadimi se citati komentare kako bi… Više »

medju svoje
medju svoje

Ovo im je maksimum sa Gojkovicem. Kraj.

Antirus
Antirus

Ne daju nikome Novljani i Demokrate. Sramota. Vjecito podmladjivanje pa mozda ako nekad nesto upadne. 7 god problem sa igracem vise. 7 god. problem sa presingom. A dosta je bilo

Igra
Igra

Isto kao protiv Gruzije. Ove oscilacije su očekivane dok se ne uigraju.

Montenegrina HN

Idemo dalje….bravo 🇲🇪💪

Gavica
Gavica

…”dobro je možemo da držimo loptu do kraja… imamo još 20 sek..” protiv opasnih Japanaca…..
Čestitke i produženje ugovora svima do 2032….

Nikšić
Nikšić

Gojkoviću sram te bilo podnesi ostavku,ovo je bruka za Crnu Goru koju ti ne voliš

Zeljko
Zeljko

Sramotno ponasanje igraca,strucnog staba prilikom intoniranja himne drzave Crne Gore.Treba izbaciti sve igrace,selektora ,clanove tima..koji ne pjevaju himnu.Igra?Katastrofa

Simo
Simo

Španija dobija 5. razlike i to lagano.

Malisa
Malisa

Ovo je Veličanstveno ,Kako je Japan namučio Hrvatsku i Grčku !Gojkovica za doživotnog selektora!

Miso
Miso

Sramotna igra gojkovicu da nemas rijesenje za ovakav presin da nije golmana ispali bi mada OVO I’m je maximum

Djordjije
Djordjije

To bi bilo to. Jedva. Dalje nece moci.

Boka
Boka

Zamalo Samo mi je zao sto iskusni vaterpolisti sjede kuci umjesto da pomognu reprezentaciji

Niksic u srcu

Idemo, ajkuleee 🇲🇪❤️🇲🇪❤️🇲🇪❤️🇲🇪❤️🇲🇪❤️🇲🇪❤️🇲🇪🇲🇪❤️❤️🇲🇪❤️🇲🇪❤️

AmaxeViše_Idi

Ovo je zastiđe. Selektor će posle će izjavu da je cilj ispunjen, kao svaki put. Momci dobro, no nema ko da ih vodi.

Mare
Mare

Da nije Lazovica mrka kapa bi bila.Jer ovo realno da Japan ih muci.Stvarno po skromnom sudu nisu za medalju