Vaterpolo Liga šampiona

Jadran ostao bez boda dvije sekunde prije kraja

Vaterpolisti Jadrana Carine poraženi su od Barselonete 13:12 u uzbudljivoj utakmici 5. kola Lige šampiona.

Izabranici Petra Radanovića su pružili žestok otpor jednom od pretedenata na titulu prvaka Evrope i svega dvije sekunde dijelilo je domaće da izbore remi.

Ipak, Barseloneta je iskoristila posljednji napad, a trijumf gostima obezbijedio je iskusni Perone.

Crnogorski prvak furiozno je otvorio duel protiv moćnog katalonskog tima i poslije prve dionice imao tri gola prednosti (4:1).

Ipak, situacija se potpuno promijenila u narednoj četvrtini. Barseloneta je bila izrazito efikasna, u tom periodu meča dala pet pogodaka i preokrenula rezultat na 6:5.

Jadran je povratio vođstvo u trećoj četvrtini (8:6), uslijedila je mini serija gostiju od 3:0, pa gol Petkovića za 9:9 uoči odlučujućeg kvartala.

Barseloneta je u nastavku čak u tri navrata dolazila do minimalne zalihe, ali Jadran je svaki put imao odgovor.

Poslije majstorije Spajića 17 sekundi prije kraja djelovalo je da naša ekipa dolazi do velikog boda, ali je Perone matirao Tešanovića, praktično sa zvukom sirene.

Petković je bio najefikasniji igrač Jadrana sa tri pogotka, dok se na drugoj strani istakao Granados sa četiri, od čega dva iz peterca.

Jadran ostaje na začelju tabele grupe A sa samo jednim bodom, a u narednoj rundi gostovaće imenjaku iz Splita.