Vaterpolo Evropsko prvenstvo u budimpešti

Apsolutna dominacija Crne Gore u susretu sa Njemačkom

Vaterpolisti Crne Gore pobijedili su Njemačku 10:3 u posljednjem kolu A grupe Evropskog šampionata u Budimpešti.

Drugim trijumfom na kontinentalnom prvenstvu, izabranici Vladimira Gojkovića završili su prvu fazu kao drugoplasirani i u osmini finala namjeriće se na selekciju Turske.

“Ajkule” su protiv Njemačke odigrale perfektno na obje polovine bazena – čvrsto u odbrani sa raspoloženim Lazovićem na golu, te sigurno i raznovrsno u napadu.

Njemci su imali aktivan rezultat samo u finišu prve četvrtine kada su smanjili na 2:1, da bi početkom druge dionice propustili priliku da iz peterca dođu do izjednačenja.

Uslijedila je serija našeg nacionalnog tima od 4:0 i najava da u Dunav areni neće biti većih uzbuđenja po pitanju konačnog ishoda.

Crna Gora je pobjedom izbjegla susret sa Mađarima u osmini finala, pa će u ponedjeljak (14.30) protiv Turske juriti mjesto među osam najboljih na Evropskog prvenstvu.

U slučaju trijumfa u tom meču, “ajkule” će u četvrtfinalu odmjeriti snage sa selekcijom Italije.

Tok utakmice:

IV četvrtina

31.minut – 10:3, gol Gilena, imali Njemci dva igrača više i to iskoristili.

27.minut – 10:2, gol Radovića, “ajkule” su večeras nemilosrdne, raste naša prednost.

26.minut – 9:2, gol Ivovića, odličan udarac našeg kapitena, Njemci su mu ostavili puno prostora.

Tešanović će braniti naš gol u posljednjoj četvrtini. Lazović fenomenalan, čak 13 intervencija.

III četvrtina

24.minut – 8:2, gol Draškovića, novi kontranapad Crne Gore, odlično plivanje i sigurna realizacija.

23.minut – 7:2, gol Đurđića, koriste izabranici Vladimira Gojkovića situaciju sa dva igrača više.

21.minut – 6:2, gol Rajbela nakon isključenja Ivovića.

17.minut – 6:1, gol Spaića, majstorija našeg centra… “Ajkule” polako slamaju otpor rivala.

Na polovini susreta Crna Gora vodi 5:1 i hita ka pobjedi. Posebno se ističe golman Lazović sa deset odbrana.

II četvrtina

14.minut – 5:1, gol Ivovića, odličan period igre crnogorske reprezentacije i to je sada ubjedljiva zaliha “ajkula”.

13.minut – 4:1, gol Draškovića, “ajkule” sjajno koriste igrača više, tri takve situacije – tri pogotka.

12.minut – 3:1, gol Spaića, odlična akcija naših, asistencija Radovića i ponovo imamo +2.

10.minut – Lazović brani peterac Rajbela.

I četvrtina

8.minut – 2:1, gol Gilena, malo je dijelilo naš nacionalni tim da uvodnu dionicu dobije bez primljenog pogotka.

5.minut – 2:0, gol Radovića, kontranapad “ajkula”, lijepa tranzicija i sigurna realizacija asa Jadrana.

2.minut – 1:0, gol Petkovića, Crna Gora koristi prvi napad sa igračem više.

Najava utakmice:

Izabranici Vladimira Gojkovića plasirali su se u osminu finala, ali je vrlo značajno s koje pozicije će dočekati prvu eliminacionu rundu na kontinentalnom šampionatu.

“Ajkule” će biti drugoplasirane u slučaju pobjede ili remija, te tako za rivala dobiti selekciju Turske na putu do četvrtfinala i karte za olimpijske kvalifikacije.

Poraz bi naš nacionalni tim doveo do treće pozicije u grupi, a samim tim i najvjerovatnije meč protiv domaće Mađarske u osmini finala.

Komita plus
Komita plus

Pjevajte nasu himnu iz sveg glasa, ugledajte se na nase rukometase ili hrvatske sportiste a ne stojite ka da ste na pokajanje.