Euro 2024

EURO 2024: Pečat Belingema – blijedoj Engleskoj dovoljan jedan gol protiv Srbije

Bukajo Saka Engleska
EPA Images

Završen je treći dan Evropskog prvenstva u fudbalu.

Odigrane su tri utakmice – dvije u grupi C i jedna u D.

Engleska je teže nego što se očekivalo opravdala ulogu favorita protiv Srbije (1:0, gol Belingema), dok je u istoj grupi viđen jedini remi na šampionatu – po bod su osvojili Slovenija i Danska.

U D grupi je Holandija bila bolja od Poljske 2:1.

Tok mečeva:

Kraj utakmice: Engleska je golom Belingema u 13. minutu savladala Srbiju.

Engleska nije impresionirala, Srbija kao da je kasno shvatila da može da parira Albionu

90′ – Sudijska nadoknada od četiri minuta.

82′ – Pikford je morao da reaguje nakon opasnog šuta Vlahovića sa preko 20 metara.

77′ – Kakva šansa za Englesku! Kejn je nadvisio Veljkovića, šutirao glavom, ali je Rajković uz pomoć prečke spriječio siguran pogodak.

76′ – Birmančević je u Srbiji ušao umjesto Živkovića, kod Engleza je Saku zamijenio Bouven.

69′ – Prva promjena u engleskom timu. Umjesto Aleksander-Arnolda je ušao Galager.

65′ – Srbija je bolji tim u drugom poluvremenu.

59′ – Opasnost pred golom Engleske – Tripije je gurnuo Mitrovića taman toliko da srpski napadač ostane bez šanse da ugrozi gol Pikforda. Mitrović je potom i napustio teren, zamijenio ga je Jović. U igri je i Tadić umjesto Lukića.

53′ – Bolji početak Srbije, koja i dalje čeka na pravu šansu, ali je učinila da se Albion ne osjeća komotno.

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme u Gelzenkirhenu – Engleska vodi protiv Srbije 1:0. Stojković je napravio i drugu izmjenu – Ilić je na terenu umjesto Gudelja, koji je rano dobio žuti karton.

Slovenački fudbaleri su danas protiv Danske na rukavu imali crni flor u čast preminulog crnogorskog golmana Matije Šarkića. Ovdje pročitajte šta je o tome rekao selektor “zmajčeka” Matjaž Kek.

Kraj prvog poluvremena: Engleska ne briljira, ali kontroliše situaciju protiv Srbije i vodi 1:0. Jedini gol je postigao Belingem u 13. minutu.

43′ – Prinudna izmjena u srpskom timu – umjesto povrijeđenog Kostića je na terenu Mladenović.

25′ – Velika šansa za Albion nakon što je Vlahović na centru dao poprečni pas. Voker je mogao da donese 2:0 Englezima.

20′ -Prvo uzbuđenje pred golom Engleske. Mitrović je šutirao pored stative.

13′ – GOOOOL! Vodi Engleska iz prve prave šanse na meču – pogodio je Belingem glavom poslije centaršuta Sake. Pogodak asa Real Madrida pogledajte ovdje.

7′ – Engleska ima posjed praktično od prvog sudijskog zvižduka.

1′ – Počela je utakmica Srbija – Engleska.

20.10 – Poznati su sastavu Srbije i Engleske.

Srbija (3-4-1-2): Rajković – Milenković, Veljković, Pavlović – Živković, Lukić, Gudelj, Kostić – S. Milinković Savić – Vlahović, Mitrović;

Engleska (4-2-3-1): Pikford – Voker, Stouns, Guehi, Tripije – Rajs, Aleksander-Arnold – Saka, Belingem, Foden – Kejn.

Posljednji meč današnjeg programa počinje u 21 sat – sastaju se Srbija i Engleska.

Odgovor Slovenije i zasluženi bod protiv Danske

Kraj utakmice: Prvi remi na šampionatu – upisali su ga Slovenija i Danska – 1:1.

90′ – Četiri minuta sudijske nadoknade.

77′ – GOOOOOL! Izjednačenje u Štutgartu, Slovenija je stigla do 1:1. Bila je to treća šansa za Sloveniju u svega pet minuta, Janža je strijelac. Pogodak pogledajte ovdje.

74′ – Velika šansa za Slovence, i to nakon prekida. Šporar je bio blizu izjednačenja, ali je šutirao pored gola.

66′ – Danska je imala veliku šansu za 2:0 – šut Hojlunda je iz peterca zaustavio Oblak. dmah potom je moglo da bude 1:1, ali je Čerin glavom bio zamalo neprecizan.

55′ – Agresivnija Slovenija u prvih desetak minuta drugog dijela.

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena: Danska vodi protiv Slovenije 1:0. Razliku pravi gol Eriksena od 17. minuta, koji je pogodio nakon odlične asistencije Vinda.

43′ – Ponovo su, kao i kod pogotka u 17. minutu, kombinovali Vind i Eriksen – vezista Mančester junajteda je šutirao visoko preko gola.

40′ – Eriksen je ponovo bio u dobroj poziciji, šutirao je, ali je i izblokiran.

17′ – GOOOOL! Danska je povela protiv Slovenije, pogodio je Eriksen. Bila je to sjajna akcija Danaca, pogodak pogledajte ovdje.

1′ – Počeo je meč Slovenije i Danske.

17.21 – Poznati su sastavi Slovenije i Danske:

17.19 – Od 18 sati se sastaju Slovenija i Danska.

Poljska odolijevala, Veghorst napravio razliku: Holandija pobjedom otvorila Euro

Kraj utakmice: Holandija je savladala Poljsku 2:1 u prvoj utakmici grupe D. Poljaci su vodili, pogodio je Buksa, ali su zasluženi preokret “lalama” donijeli Gakpo i Veghorst, koji je zatresao mrežu u 83. minutu.

90′ – Pet minuta sudijske nadoknade.

83 – GOOOOL! Vodi Holandija protiv Poljske – 2:1. Strijelac je rezervista Veghorst, koji je uz dosta sreće dočekao loptu u srcu kaznenog prostora i iz prve matirao Šćensnog. Pogodak pogledajte ovdje.

70′ – Dvije šanse Damfrisa u samo nekoliko minuta, Poljska odolijeva – i dalje je 1:1.

59′ – Šansa za Poljsku – Kivior je šukirao, Ake zakačio loptu, a Ferbrugen regovao krajnjim naporom.

54′ – Imala je Holandija još jednu šansu, i to iz kontranapada. Rejnders je počeo akciju, Gakpo je pronašao Simonsa, a ovaj sa 20 metara šutirao pored gola.

Poluvrijeme u Hamburgu, Poljska – Holandija 1:1. Vodili su Poljaci pogotkom Bukse, izjednačio je uz malo sreće Gakpo, dok je ekipa Ronalda Kumana promašila još nekoliko prilika. Vidjećemo šta će nam donijeti nastavak utakmice.

45+1′- Još jedan zicer za Holandiju, Memfis Depaj šutira pored stative iz blizine.

42′- Sjajna akcija Holandije, dodavanje Akea, ali je Gakpo prebacio gol za sedam metara.

29′-GOOOOL! Konačno je Holandija izjednačila. Šutirao je Kodi Gakpo sa 20 metara, lopta je zakačila Salomona i prevarila Šćešnija. Zasluženo do gola dolazi “oranje”.

22′- Serija promašaja Holanđana. Sada je Depaj sa 13-14 metara iz povoljne pozicije šutirao preko prečke.

20′- Mogla je Holandija do izjednačenja. Nakon kornera sjajan udarac iz voleja Van Dajka, ali je opet Šćešni bio koncentrisan i odbio loptu u polje.

16′-GOOOOL! Iznenađenje u Hamburgu! Vodi Poljska, strijelac je Adam Buksa, glavom nakon kornera, koji je izveo Pjotr Zjelinski!

9′- Nova prilika za “oranje”. Rejnders je šutirao  sa 12 metara, međutim nije bio precizan.

2′- Odmah Holanđani prijeti. Dobar udarac Gakpa iskosa sa lijeve strane, ali je Ščesni odlično reagovao i izbacio loptu u korner.

1′- U sjajnoj atmosferi počela je utakmica između Holandije i Poljske.

14.47 – Prava rijeka Holanđana stiže na stadion u Hamburgu. Nema sumnje da će “oranje” imati ogromnu podršku sa tribina.

14.33 – Poljaci očekivano bez povrijeđenog najboljeg igrača Roberta Levandovskog.

14.28 – Selektor Holandije Ronald Kuman odlučio se za najjači sastav u ovom trenutku. Jasno je da će “oranje” ofanzivno igrati u ovoj utakmici.

14.15 – Uoči meča Holandije i Poljske u Hamburgu, pune ruke posla za policiju koja je morala da puca na muškarca, koji je u torbi nosio molotovljen koktel i sjekirom prijetio navijačima. Opširnije čitajte OVDJE

14.11 – Albanija je sinoć poražena od Italije, ali je Nedim Bajrami dao najbrži gol u istoriji prvenstava Evrope. Samo 23 sekunde prošle su od prvog sudijskog zvižduka do gola napadača albanske selekcije.

14.05 – Selektor Hrvatske Zlatko Dalić bio je razočaran porazom i igrom u susretu sa Španijom juče. Opširniju njegovu izjavu možete pročitati OVDJE

13.48 – Sjajnu zabavu prave navijači Holandije uoči utakmice protiv Poljske. Pravo je uživanje vidjeti ovakve kadrove.

13.30 – Veoma zanimljive utakmice obilježiće današnji program u Njemačkoj. Najveću pažnju privlači duel između Srbije i Engleske u večernjem terminu, ali će biti interesantno i pogledati preostale dvije utakmice između Poljske i Holandije, odnosno Slovenije i Danske.