Euro 2024

EURO 2024: Portugal na penale eliminisao hrabru Sloveniju i zakazao okršaj sa Francuskom

Portugal - Slovenija
EPA Images

Portugal i Francuska su zakazali duel u četvrtfinalu Eura.

Francuzi su savladali Belgiju 1:0 autogolom Fertongena, dok je Portugal na penale bio bolji od Slovenije…

Rezultati
PORTUGAL – SLOVENIJA 3:0 – penali (0:0)
FRANCUSKA – BELGIJA 1:0
Fertongen (autogol) 85.

Tok mečeva:

Treća serija penala:

Treći penal je odbranio Košta (Verbiču), a Bernaro Silva je stavio tačku na utakmicu – Portugal je u četvrtfinalu Eura!

Druga serija penala:

Košta je odbranio i šut Balkoveca, na drugoj strani je siguran bio Bruno – 2:0 za Portugalce.

Prva serija penala:

Iličić je promašio penal (odbranio je Košta), Ronaldo je matirao Oblaka – 1:0 za Portugal.

Završen je i drugi produžetak, slijede penali.

115′ – Kakvu je šansu propustio Šeško. Pepe je pogriješio, slovenački napadač izašao sam na golmana Koštu, ali i šutirao pravo u njega. Bio je to veliki zicer za Sloveniju.

106′ – Počeo je drugi produžetak.

105+1′ – Oblak je odbranio penal Ronaldu, imao je i pomoć stative. Završen je prvi produžetak.

103′ – Penal za Portugal nakon kontakta Žote i Drkušića.

102′ – Finiš prvog produžetka, nema uzbuđenja.

91′ – Počeo je prvi produžetak.

Kraj regularnog dijela – igraće se produžeci. Nema golova u duelu Portugala i Slovenije.

90′ – Četiri minuta sudijske nadoknade.

89′ – Velika šansa za Ronalda – vjerovatno zicer vrijedan pobjede. Odbranio je Oblak.

80′ – Finiš utakmice, Portugal je taj koji napada, a Slovenija se bez problema brani…

62′ – Slovenija je imala kontranapad, Šeško je pretrčao Pepea, ali nije imao snage da bolje šutira.

55′ – Ronaldo je oštro šutirao iz slobodnog udarca, ali pravo u Obala.

47′- Odmah je Portugal zaprijetio. Prodor Kansela, odbijena lopta i udarac Bernarda Silve preko gola.

46′- Nastavljena je utakmica.

Kraj prvog poluvremena, nema golova u duelu Portugala i Slovenije.

44′ – Šeško je zaprijetio sa 30 metara.

34′ – Ronaldo je probao iz slobodnog udarca, šutirao je preko gola.

23′ – Oslobodila se Slovenija početkog pritiska Portugala, sada prijeti golmanu Košti.

11′ – Portugal mnogo bolji u uvodnom dijelu utakmice.

5′ – Opasan Portugal na startu.

1′ – Počeo je meč Portugala i Slovenije.

20.15′- Poznati su sastavi Portugala i Slovenije.

Portugal: Košta, Kanselo, Dijaš, Pepe, Mendeš, Fernandeš, Paljinja, Vitinja – B. Silva, Ronaldo, Leao.

Slovenija: Oblak, Karničik, Drkušić, Bijol, Balkovec, Stojanović, Gnezda Čerin, Elšnik, Mlakar, Šporar, Šeško.

Kraj utakmice, pobjeda Francuske 1:0. “Trikolori” čekaju pobjednika večerašnjeg meča između Portugala i Slovenije za rivala u četvrtfinalu.

85′- GOOOOLL! Vodi Francuska. Šutirao je Randal Kolo Muani, lopta je zakačila Jana Fertongena i završila u mreži.

80′- Francuska ima inicijativu, ali je od 20 šuteva samo jedan bio u okvir gola Belgije.

71′- Lukaku snažno iskosa sa lijeve strane, ali odbija Menjon.

69′- Čuameni preko prečke sa oko 20 metara.

54′- Bolja je Francuska u drugom dijelu, pokušao je Mbape poslije solo akcije, ali je prebacio gol.

46′- Nastavljen je meč.

Loših 45 minuta u Diseldorfu. Pogodaka u meču između Francuske i Belgije nema.

34′- Najbolja šansa za Francuze. Centaršut Kundea i udarac glavom Tirama, ali nije bio precizan.

24′- Nezgodan udarac Kevina De Brujnea iz slobodnjaka, iskosa sa desne strane. Nogama je Majk Menjon morao da zaustavi loptu.

12′- Spor početak meča u Diselforfu, bez uzbuđenja.

1′- Počela je utakmica, Francuzi su krenuli sa centra.

17.26 – Kevin De Brujne očekivano će biti lider Belgije.

17.20 – Francusku predvodi Kilijan Mbape. Objavio je selektor Didije Dešan sastav za utakmicu.

16.58 – Navijači Francuske i Belgije zajedno pjevaju pred start utakmice. Lijepe slike iz Dizeldorfa.

16.31 – Sjajno se zabavljaju navijači Belgije uoči utakmice sa “trikolorima”. Nadaju se da će njihovi ljubimci konačno odigrati meč u skladu sa svojim mogućnostima.

16.08 – Teren u Dizeldorfu u perfektnom stanju pred meč Francuske i Belgije.

16.00 – Francuska i Belgija, odnosno Portugal i Slovenija odlučivaće o posljednjim putnicima za četvrtfinale prvenstva Evrope.