Euro 2024

Engleska nije impresionirala, Srbija kao da je kasno shvatila da može da parira Albionu

Džud Belingem
EPA Images

Engleska nije oduševila, daleko od toga, ali je uprkos skromnom izdanju pobjedom otvorila Evropsko prvenstvo.

Albion, jedan od favorita za titulu, savladao je Srbiju 1:0 u meču koji nije ispunio očekivanja i koji je riješen u 13. minutu.

Tada je Džud Belingem pogodio glavom na centaršut Bukaja Sake i od tog momenta kao da se Engleska zadovoljila, a Srbiji trebalo poluvrijeme da shvati da može da parira timu Gareta Sautgejta.

U nastavku su viđeni borbeniji, hrabriji i odvažniji “orlovi”, pa je Engleska imala problema…

Uprkos boljoj igri izabranici Dragana Stojkovića nisu ostvorili pravu šansu za pogodak, pa će se pamtiti pokušaj Dušana Vlahovića sa preko 20 metara kao jedina opasnost pred golom Džordana Pikforda.

Odgovor Slovenije i zasluženi bod protiv Danske

Petnaestak minuta prije kraja su Englezi mogli da riješe sve, ali je tada sjajno reagovao golman Predrag Rajković koji je uz pomoć prečke zaustavio Harija Kejna…

Srbiju 20. juna čeka meč sa Slovenijom, istog dana Engleska igra sa Danskom.

Danci i Slovenci su danas remizirali – 1:1.