Euro 2024

EURO 2024: Bitka u Kelnu bez pobjednika, Njemačka u nokaut fazi, Albanija ukrala bod Hrvatskoj

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Završen je još jedan dan Evropskog prvenstva u Njemačkoj, koji je donio dva remija (Hrvatska – Albanija i Švajcarska – Škotska) i novu pobjedu domaćina Njemačke (protiv Mađarske).

Današnje mečeve kao i sve zanimljivosti sa šampionata mogli ste da pratite u blogu CdM-a iz minuta u minut.

HRVATSKA – ALBANIJA 2:2
Kramarić 74, Đasulja (a.g) 76. – Ljači 11, Đasulja 90+5.
NJEMAČKA – MAĐARSKA 2:0
Musijala 22, Gundogan 67.
ŠVAJCARSKA – ŠKOTSKA 1:1
Šaćiri 26 – Šer (ag) 13.

TOK UŽIVO

KRAJ – velika bitka u Kelnu završena je bez pobjednika. Škotska je vodila nakon autogola Fabijena Šera, a izjednačio je Džerdan Šaćiri. Sajdžije su praktično u nokaut fazi, dok će “Tartan armija” morati da dobije Mađarsku.

91′ – Pa, šansa za Škotsku, ali je sve “očistio” Manuel Akanđi.

89′ – Zamalo je Švajcarska šokirala Škote, ali je udarac glavom Zekija Amdunija završio pored gola.

82′ – Bril Embolo je zatresao mrežu, ali ofsajd je spasio Škotsku.

78′ – Mnogo hrabrija igra Škotske večeras nego u prvom kolu – iako su dosta i branili sada često i napadaju… S druge strane, Švajcarska se neočekivano malo povukla.

66′ – A, velika šansa je brzo stigla – Robertson je ubacio, a Grent Henli pogodio stativu

Do novih uzbuđenja poslušajte kako škotski navijači pjevaju himnu…

59′ – Velika šansa za Švajcarsku – Ndoj je “okrenuo” Tirnija, a li onda šutirao pored gola

56′ – Nešto mirnije zasada drugo poluvrijeme – jedan pokušaj Vargasa i odbrana Gana do sata.

Kreće drugih 45 minuta…

Završeno je prvo poluvrijeme – dobar fudbal u Kelnu, Švajcarska – Škotska 1:1

41′ – Zaprijetila je i Škotska – nakon kornera Robertsona šutirao je Če Adams.

32′ – Kakva akcija, kakva šansa Švajcaraca i kakva odbrana Gana – šuirao je Ndoj.

26′ – GOOOOOL, vraća se Švajcarska, pogodio je Džerdan Šaćiri, majstorski nakon greške Rolstona.

13′ – GOOOOOL, eksplodirao je Keln, Škotska vodi – šuirao je nakon kontre Skot Mektominej, a u mrežu je skrenuo štoper Švajcarske Fabijan Šer.

10′ – Ne baš previše uzbudljivih desetak minuta u Kelnu.

1′ – Kreće utakmica u Kelnu, sjajna atmosfera na tribinama.

20.40 – Poznati su sastavi timova za posljednji meč dana između Švajcarske i Škotske u Kelnu.

SASTAV ŠVAJCARSKE

SASTAV ŠKOTSKE

19.52 – Završena je utakmica u Štutgartu, Njemačka je pobijedila Mađarsku 2:0 i plasirala se u osminu finala. Posljednji meč današnjeg programa od 21 sat će odigrati Švajcarska i Škotska.

85′- Kontroliše Njemačka rezultat i ide ka sigurnoj pobjedi.

75′- Dobar šut Sanea sa oko 20 metara. Gulači je odbio loptu odličnom intervencijom.

67′-GOOOLLL! Ilkaj Gundogan, 2:0 za Njemačku, koja ide ka pobjedi i plasmanu u nokaut fazu. Sjajna asistencija Mitelštada.

60′- Prijete Mađari, centaršut Šalaja, udarac Varge glavom ide preko gola.

55′- Bez većih uzbuđenja na početku nastavka.

46′- Nastavljen je susret u Štutgartu. “Elf” ima minimalnu prednost.

Poluvrijeme, 1:0 za Njemačku, strijelac je Džamal Musijala.

45+2′- Zatresla se mreža Njemačke, ali je Šalaj bio u ofsajdu. Ostaje 1:0.

44′- Ponovo je Musijala bio opasan, ali je lopta završila u spoljnjem dijelu mreže.

27′- Bomba Soboslaija iz slobodnog udarca i bravura Nojera na golu.

22′-GOOOLL! Kaznio je Džamal Musijala neodlučnost u odbrani Mađarske, tražili su gosti faul u napadu Gundogana, ali je sudija pokazao na centar. Gledao se i VAR, ali je ostala prva odluka Danila Makelija da nije bilo faula Gundogana nad Orbanom.

11′- Haverc je bio jači u duelu sa neodlučnim Obranom, međutim odlično je njegov šut iz blizine zaustavio Gulači.

1′- Odmah su opasni bili Mađari, neodlučan je bio Kimih, ali je Šalaju u šut ušao Nojer i spriječio pogodak.

1′- Počela je utakmica na ispunjenom stadionu u Štutgartu.

17.35 – Imaće Njemci i danas veliku podršku svojih navijača.

17.17 – Evo sastava Njemačke i Mađarske za meč koji uskoro počinje

16.57 – Kraj meča u Hamburgu, 2:2 u duelu Hrvatske i Albanije. Ova tima u teškoj poziciji, kada je borba za plasman u nokaut fazu.

90+5′-GOOOOLL! 2:2 u Hamburgu! Klaus Đasulja nakon akcije Hodže trese mrežu Livakovića!

90′- Opasan pokušaj Albanije. Šutirao je sa preko 20 metara Hodža, ali je opet Livaković bio spasilac Hrvatske.

76′-GOOOOLLL! Preokret Hrvatske! Akcija Anta Budimira i autogol Klausa Đasulje poslije šuta Sučića!

74′-GOOOLL! Prvi pogodak Hrvatske na prvenstvu Evrope. Strijelac je Andrej Kramarić na dodavanje Anta Budimira. Izjednačenje u Hamburgu.

65′- I dalje je lopta više kod fudbalera Zlatka Dalića, ali prilično to jalovo i dalje djeluje.

50′- Hrvati su ofanzivniji u nastavku, iz dobre pozicije šutirao je Sučić, ali je Strakoša odlično intervenisao.

46′- Nastavljen je susret u Hamburgu. Albanija vodi zasluženo 1:0.

Na poluvremenu Albanija zasluženo vodi golom Lačija od 11. minuta. Imali su Aslani i Manaj dobre prilike, ali je Livaković sačuvao nadu Hrvatima da u nastavku poprave stvari.

45′- Nova prilika, Rej Manaj glavom iz blizine slabo šutira u Livakovića.

31′- Velika prilika za Albance da udvostruče prednost. Međutim, sjajnom reakcijom Livaković je zaustavio udarac Aslanija.

26′- Konačno su Hrvati zaprijetili. Centrirao je Majer, ali je Petković glavom šutirao neprecizno.

17′- Opet je Hrvatska loše ušla u utakmicu i zasad je potpuno bezopasna.

11′-GOOLLL! Albanija vodi! Centrirao je Asani, a glavom mrežu Hrvatske zatresao Ćazim Ljači.

1′- Počeo je meč u Hamburgu.

14.21 – Poznat je i tim koji je izabrao selektor Albanije Silvinjo.

14.21 – Selektor Hrvatske Zlatko Dalić odredio je startnu postavu za današnji meč.

14.00 – Danas će se na Evropskom prvenstvu odigrati tri utakmice. Program od 15 otvaraju Hrvatska i Albanija, za 18 sati zakazan je meč Mađarska – Njemačka, a program od 21 sat zatvaraju Škotska i Švajcarska.