Euro 2024 Pratite dešavanja iz Njemačke uz CdM

EURO 2024, blog UŽIVO: Portugal kroz dramu do trijumfa nad Česima

Završen je peti takmičarski dan na Evropskom šampionatu, a ujedno je i kompletirano prvo kolo takmičenja po grupama. Turska i Portugal slavili su na premijeri protiv Gruzije, odnosno Češke.

TURSKA – GRUZIJA 3:1
(Muldur 26, Guler 66, Akturkoglu 97 – Mikautadze 32)

PORTUGAL – ČEŠKA 2:1
(Hranač ag. 70, Konseisao 90+2 – Provod 62)

Kraj meča u Lajpcigu, Portugal je uz veliku dozu sreće slomio otpor Češke i upisao tri boda na startu EP.

90+2.minut – GOOOOL! Preokret Portugala, Konseisao po svemu sudeći donosi trijumf svom nacionalnom timu.

70.minut – GOOOOL! Izjednačenje u Lajpcigu. Uz mnogo sreće je Portugal poravnao. Golman Stanek je pokazao nesigurnost i nakon njegove intervencije lopta je pogodila Hranača i završila u mreži.

62.minut – GOOOOL! Češka dolazi do senzacionalnog vođstva. Iako su u velikom dijelu meča bili inferiorni, Česi su našli način da matiraju Koštu, golmana Portugala. Učinio je to Provod lijepo pogodivši sa 20-ak metara.

58. minut – Stanek neutrališe pokušaj Ronalda iz slobodnog udarca. Kapiten Portugala prebacio je živi zid, ali je golman Češke bio dobro postavljen.

55. minut – zanimljiva je statistika dosadašnjeg dijela utakmice: posjed lopte 72-28 odsto za Portugalce, šutevi na gol 11:1, korneri 9:0.

46.minut – nastavljen je meč.

poluvrijeme u Lajpcigu – prva utakmica na šampionatu Evrope u kojoj u prvih 45 minuta nije bilo golova.

34.minut – lijepa asistencija Ronalda za Vitinju, ali sjajno reaguje Hranač i izbacuje loptu u korner.

32. minut – najbolja šansa na utakmici! Ronaldo je dobio upotrebljivu loptu i došao u zicer situaciju, ali je golman Stanek istrčao na vrijeme i spriječio vođstvo Portugala. Ostaje upitno da li je Ronaldo bio u ofsajdu, zastava pomoćnika nije bila podignuta…

25. minut – ne toliko sadržajan duel u Lajpcigu. Portugalci imaju inicijativu, međutim dobro se drže Česi za sada.

8. minut – solidan pokušaj Portugalaca. Centrirao je Leao na sedam-osam metara od gola, Ronaldo je skočio i neprecizno šutirao glavom.

1.minut – počeo je duel Portugala i Češke. Ronaldo je i zvanično rekorder EP, ovo mu je šesto učešće na kontinentalnim šampionatima.

20.19h – poznat je sastav Portugala. Ronaldo kao kapiten predvodi startnih 11, društvo u napadu praviće mu brzanci Bernardo Silva i Rafael Leao.

20.10h – spremamo se polako za okršaj u Lajpcigu, gdje će prvi favorit grupe F Portugal odmjeriti snage sa Češkom.

Završen je sjajan meč u Dortmundu – Turska je najviše zahvaljujući super golovima Muldura i Gulera srušila Gruziju (3:1).

97′ – GOOOOL – nakon dvije velike šanse Gruzije i ludnice u kaznenom prostoru Turske, Akturkoglu je iz kontre stavio tačku na meč – Mamardašvili koji je išao da pomogne svojim napadačima nije stigao da se vrati.

87′ – Velika šansa za Turke da sve riješe, Jazidži je sjajno šutirao glavom, ali Mamardašvili je odlično intrevenisao.

– Uživajte u sjajnom golu Arde Gulera – njegovu majstoriju pogledajte OVDJE.

70′ – Mogla je Gruzija odmah da uzvrati ponovo, ali nije imao sreće Kočorašvili – njegov udarac zaustavila je prečka.

66′ – GOOOL… I to kakav, ponovo! Majstor Reala Arda Guler “projektilom” je zatresao mrežu Gruzije (2:2).

57′ – Hakan Čalhanoglu je pokušao iz slobodnog udarca, ali je njegov jak udarac zaustavio Mamardašvili.

Krenulo je drugo poluvrijeme u Dortmundu

45′ – Završeno je prvo poluvrijeme – sjajnih 45 minuta u Dortmundu i neriješeno pred drugi dio (1:1)

32′ – GOOOL – uzvraća Gruzija, strijelac je Mikautadze

26′ – GOOOL – i to kakav. Pogodio je Meret Muldur iz voleja za vođstvo Turske.

11′ – Na drugioj strani je uzvratio Mekvabišvili, ali je dobro intervenisao Gunor.

10′ – Trese se stativa Gruzije – ponovo Ajhan

5′ – Turci prvi prijete – Kan Ajhan je pokuša nakon kornera glavom je pokušao .

1′ – Krenuo je okršaj u Dortmundu – turski navijači dominiraju na tribinima.

17.40 – Poznati su sastavi pred prvi duel dana…

TURSKA

GRUZIJA

17.11- Odmah tuča

Na tribinama stadiona u Dortmundu došlo je do sukoba navijača Turske i Gruzije…

17.03-Evropsko prvenstvo završeno je igrača srpske reprezentacije Filipa Kostića.

Kostić je, kako javljaju mediji u Srbiji, povrijedio ligamente koljena.

<<<Teža povreda: Kraj za Kostića<<<

15.33 – Selektor Austrije Ralf Rangnik našao je dobre strane u porazu njegove selekcije od Francuske na premijeri Evropskog prvenstva.

15.01 – Vijest dana iz Njemačke je da će Kilijan Mbape i pored polomljenog nosa igrati do kraja prvenstva sa zaštitnom maskom.

14.45 – Prvo kolo po grupama biće zaključeno mečevima u Dortmundu i Lajpcigu. Gruzija će odmjeriti snage sa Turskom, dok će Portugal igrati protiv Češke.