Euro 2024

Evropa dobija novog vladara, Švajcarska očitala lekciju Italijanima

Eliminaciona faza Evropskog prvenstva u fudbalu krenula je senzacijom – Švajcarska je u Berlinu srušila branioca titule Italiju 2:0, pa ćemo na kontinentalnom takmičenju u Njemačkoj dobiti novog vladara.

Ekipa Murata Jakina odigrala je fenomenalno, taktički vrlo zrelo i po prikazanom apsolutno zaslužila plasman među osam najboljih.

Švajcarska će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika meča Engleska – Slovačka.

Od prvog minuta se Švajcarska nametnula. Veoma lako su “sajdžije” prolazile kroz sve redove italijanskog tima, lako su ulazili u kazneni prostor i stvarali prilike.

Donaruma je u prvom poluvremenu u dva navrata sačuvao mrežu Italije, ali je u 37. minutu bio matirao – efektan gol dao je Frojler.

Početak nastavka nije mogao biti bolji za Švajcarce. Nakon lijepe akcije fenomenalno je poentirao Vargas i nagovijestio iznenađenje na Olimpijskom stadionu.

Italijani su mogli da se vrate u život u 74. minutu, ali je Skamaka pogodio stativu.

Do sljedećeg šampionata, 2028. godine, Španija će ostati jedina reprezentacija koja je odbranila titulu prvaka Evrope.