Euro 2024

EURO 2024: Njemci prvi u grupi, Mađarska pobijedila u 100. minutu i ostala u igri

Njemačka Filkrug
EPA Images

Posljednje kolo grupe A na Euru je donijelo mnogo uzbuđenja, ali i “nacrtalo” tabelu onako kako se očekivalo.

Na kraju, Njemačka je remizirala sa Švajcarskom (1:1) i osigurala prvo mjesto, iako je dugo izgledalo da je domaćin u problemu.

I bio je, Švajcarci su vodili od 28. minuta i gola Endoja, ali je “elfu” remi za prvu poziciju donio Filkrug u 91. minutu.

Mađarska je i dalje u igri za prolaz nakon što je savladala Škotsku 1:0 i osvojila prve bodove na EP.

Do trijumfa je stigla pogotkom u 100. minutu, kada je mrežu Škota zatresao Šobot.

Tok mečeva:

Kraj utakmice: Mađarska je golom u 100. minutu savladala Škotsku 1:0 i ostala u igri za plasman u osminu finala.

90+10′ – GOOOOOL! Mađarska je povela u 100. minutu nakon kontranapada i pogotka Šobota.

90+8′ – Još se igra u duelu Škotske i Mađarske, nema golova, ali Škoti napadaju svim silama.

Kraj utakmice: Njemačka je osvojila bod kojim je osigurala prvo mjesto – donio joj ga je Filkrug golom za 1:1 protiv Švajcarske.

90+1′ – GOOOOL! Izjednačila je Njemačka, sada opet ima prvo mjesto u svojim rukama. Izjednačio je Fikrug.

90′ – Deset minuta sudijske nadoknade u duelu Škotske i Mađarske, a četiri u meču Švajcaraca i Njemaca.

85′ – Švajcarskoj je poništen gol zbog ofsajda, pogodio je Vargas, a nakon toga je Haverc udarcem glavom pogodio prečku.

77′ – Nagelsman je uveo i Filkruga, nema više šta da čeka.

74′ – mađarski napadač Barnabaš Varga je na nosilima napustio teren u Štutgartu nakon sudara sa škotskim golmanom Ganom. Igrači su ga opkolili, niko više nije ni mogao da vidi šta se dešava. Čekaju se vijesti…

70′ – Njemačka je bila blizu izjednačenja, ali je Kimiha blokirao Akanđi.

68′ – Opasnost pred golom Švajcarske – centrirao je Raum, preko gola je glavom šutirao Haverc.

61′ – Nagelsman je napravio dvije izmjene – Ta i Mitelštat su izašli, u igri su Šloterbek i Raum.

50′– Opasan napad Njemačke. Povukao je akciju Virc, šutirao je Musijala sa ivice kaznenog prostora, Zimer je odbio loptu, da bi potom Gundogan bio neprecizan.

46′– Nastavljeni su mečevi posljednjeg kola u grupi A.

Poluvrijeme: Švajcarska vodi 1:0 protiv Njemačke i u ovom momentu ima prvo mjesto u grupi. Nema golova u duelu Škotske i Mađarske.

41′ – Ridiger je imao šansu glavom, ostalo je 1:0 za Švajcarsku protiv Njemačke.

31′ – Endoj je ponovo zaprijetio, moglo je da bude 2:0 za Švajcarce.

28′ – GOOOOL! Švajcarska je povela protiv Njemačke. Endoj je strijelac poslije asistencije Frojlera.

25′ – Škotska i Mađarska jure trijumf, ali nema velikih uzbuđenja u meču u Štutgartu.

17′ – Poništen je gol Njemačkoj, postigao ga je Andrih nakon loše intervencije golmana Zomera. Prethodno je, međutim, bio faul Musijale nad Ebišerom, pa je reagovao VAR.

12′ – Zaprijetila je Njemačka sa lijeve strane – Haverc je izblokiran poslije centaršuta Mitelštata.

8′ – Miran početak u Frankfurtu i Štutgartu.

1′ – Počele su utakmice grupe A.

20.17 – Evo i sastava Škotske i Mađarske.

Škotska:

Mađarska:

19.55 – Poznat je sastav Njemačke. Julijan Nagelsman je lansirao najboljih 11: Nojer – Kimih, Ta, Ridiger, Mitelštat – Andrih, Kros – Virc, Gindogan, Musijala – Haverc.

Očekivan sastav je izveo i Murat Jakin:

Switzerland 🇨🇭 v 🇩🇪 Germany#Euro2024 #Switzerland #Germany https://t.co/O81fEElvDs pic.twitter.com/81krwPWDKO

— Soccer Facts (@Soccer_Stats) June 23, 2024

19.30 – Veselje na ulicama Frankfurta, sve je spremno za duel Švajcarske i Njemačke.

Najava mečeva:

Obje utakmice počinju u 21 sat – u grupi A se sastaju Švajcarska – Njemačka i Škotska – Mađarska.

Njemci su već u osmini finala nakon dvije pobjede, ali da bi osigurali prvo mjesto ne smiju da izgube od Švajcaraca koji su sakupili četiri boda.

“Sajdžijama” je, s druge strane, dovoljan i remi da sa drugog mjesta odu među 16 najboljih.

Škotska i Mađarska su davljenici – Škoti imaju bod, Mađari nijedan.