Njemačka dala pet golova Škotskoj

Njemačka Gindogan
EPA Images

Evropsko prvenstvo je počelo ubjedljivom pobjedom Njemačke.

Domaćin Eura je lako savladao Škotsku 5:1, a sve je bilo riješeno na poluvremenu kada je imao igrača više i veliku prednost od 3:0…

NJEMAČKA – ŠKOTSKA 5:1

Virc 10, Musijala 19, Haverc (penal) 45+1, Filkrug 68, Džan 90+4 – Ridiger (autogol) 86.

Tok meča:

Nije bilo dilema u prvoj utakmici na Euru – Njemačka je deklasirala Škotsku 5:1.

90+4. minut – GOOOL! Novi pogodak Njemačke – Džan je pogodio za “petardu” u Minhenu.

86. minut – GOOOOL! Škotska je smanjila na 4:1 – Ridiger je nespretno zakucao loptu u mrežu. Ovdje pogledajte pogodak.

Desetak minuta do kraja utakmice koja je odavno riješena.

68. minut – GOOOOL! Njemačka je ponovo pogodila – 4:0 nakon što se upisao rezervista Filkrug. Pogodak pogledajte ovdje.

59. minut – dvije šanse u pedesetak sekundi za Njemačku – Musijala je bio nezadrživ, a do gola nisu mogli Virc i Gindogan.

55. minut – nema uzbuđenja na startu drugog dijela.

46. minut – Počelo je drugo poluvrijeme u Minhenu.

Kraj prvog poluvremena: Njemačka vodi 3:0, pogađali su Virc, Musijala i Haverc iz penala.

45+1. minut – GOOOOL! Njemačka je na 3:0 nakon gola iz penala Haverca. Škoti su ostali sa desetoricom jer je Portus dobio direktan crveni karton poslije faula nad Gindoganom. Pogodak pogledajte ovdje.

42. minut – nova velika šansa za Njemačku, Gindogan je bio blizu pogotka – odbranio je Gan.

19. minut – GOOOL! Početak za domaćina Eura nije mogao da bude bolji – vodi Njemačka 2:0 protiv Škotske. Nakon Virca mrežu je zatresao i Musijala. Pogodak Musijale pogledajte ovdje.

10. minut – GOOOL! Prvi pogodak na Euru, vodi Njemačka – strijelac je Virc koji je sa ivice kaznenog prostora uz pomoć stative zatresao mrežu. Gol veziste Njemaca pogledajte ovdje.

10. minut – miran početak utakmice u Minhenu.

21.02 – Počekla je utakmica, zvanično je krenulo 17. Evropsko prvenstvo u fudbalu.

20.43 – Počinje ceremonija otvaranja Evropskog prvenstva.

20.34 – Njemci su spremni – ogromnu podršku imaće tim Julijana Nagelsmana.

Njemačka
EPA Images

20.11 – Evo i sastava Škotske: Gan, Ralston, Hendri, Portus, Tirni, Robertson, Kristi, Mekgregor, Mektominej, Megin, Adams.

20.00 – Ovo je sastav Njemačke za prvu utakmicu na Euru: Nojer – Kimih, Ta, Ridiger, Mitelštat – Kros, Andrih – Gindogan, Virc, Musijala – Haverc.

19.50 – Još 70 minuta do početka prve utakmice na Euru – u Minhenu se sastaju Njemačka i Škotska.

Najava

Euro startuje od 21 sat kada se u Minhenu sastaju domaćin Njemačka i Škotska. U grupi A su još Mađarska i Švajcarska – biće rivali u subotu od 15 sati u Kelnu.

Titulu brani Italija, koja je u finalu 2021. na penale savladala Englesku, a sada je u “grupi smrti”.

Rivali aktuelnom šampionu su Španija, Hrvstska i Albanija, koja mu je i prvi rival (subota od sa čas).