Euro 2024 CdM iz minuta u minut prati dešavanja iz Njemačke

BLOG EURO 2024: Španija dominirala, Srbija i Engleska izbjegle poraze

Završen je sedmi takmičarski dan na prvenstvu Evrope. Dva remija i pobjeda Španije nad Italijom u današnjem programu. Sjutra su na programu još tri utakmice, budite sa nama od 14 sati. Laku noć želi vam sportska redakcija CdM-a.

GRUPA C
15:00 Slovenija – Srbija 1:1 /Karničnik 68 – Jović 90+5/
18:00 Danska – Engleska 1:1 /Hjulmand 34 – Kejn 18/

GRUPA B
21:00 Španija – Italija 1:0 /Kalafiori 55/

Tok utakmica:

Kraj utakmice, pobjeda Španije 1:0 autogolom Kalafiorija, ali da nije bilo Donarume, “furija” bi do vrha napunila mrežu prvaka Evrope.

90+2′- U nešto više od minut Donaruma je dva zicera odbranio Perezu.

85′- Pokušavaju Italijani da krenu malo hrabrije ka golu Španije, ali su zasad daleko od šanse za izjednačenje.

74′- Lorenco Pelegrini iz slobodnog udarca sa oko 20 metara šutira preko prečke. I dalje je Italija bez šuta u okvir gola Španije.

71′- Opet sreća za Italiju. Šut Nika Vilijamsa i prečka čuva “azure”.

55′-GOOOOLL! Autogol Rikarda Kalafiorija poslije ubacivanja Nika Vilijamsa. Vodi Španija, potpuno zasluženo.

52′- Nova šansa za Španiju. Kukurelja je proigrao Pedrija, koji je sa osam metara bio neprecizan.

46′- Nastavljen je susret.

Poluvrijeme bez golova, ali uz potpunu dominaciju Španije. Điđo Donaruma zasad čuva “azure”.

41′- Ruiz sa 20 metara, pravo u Donarumu.

24′- Akcija Jamala i šansa za Moratu, kojem u šut ulazi sjajni Donaruma.

10′- Nova velika prilika za Španiju. Ubacio je loptu Morata, a Vilijams sa nekoliko metara šutirao pored stative.

2′- Sjajna akcija Španije. Centaršut Vilijamsa i udarac Pedrija glavom sa šest metara, ali je Donaruma bio sjajan, pa je “furija” dobila samo korner.

1′- Počeo je evropski klasik između Španije i Italije.

20.42 – Tribine stadiona u Gelzenkirhenu polako se pune, nema sumnje da će atmosfera biti sjajna.

20.30 – Selektori Španije i Italije objavili sastave za derbi dana.

Opet su Englezi razočarali. Remizirali su sa Danskom 1:1. Čekamo derbi dana, do 21 sat će igrati Italija i Španija.

85. minut – Danci bolji u finišu, opasan udarac Hojbjerga sa ivice kaznenog prostora ide pored stative.

83. minut – Prilično je pao ritam u svakako ne previše zanimljivom poluvremenu.

73. minut – Opet prijete Danci. Sa velike udaljenosti šutirao je Hojbjerg, ali je Pikford odbio loptu.

67. minut – Probao je Damsgard sa oko 20 metara. Siguran je Pikford.

56. minut – Bljesnuo je Fil Foden, sjajno šutirao sa 18 metara, ali je stativa sačuvala Dance.

46. minut – Nastavljena je utakmica Danska-Engleska.

POLUVRIJEME U FRANKFURTU – Englezi su poveli preko Kejna, a onda je Hjulmand ispalio raketu iz velike udaljenosti i izjednačio rezultat.

41.minut – odlična intervencija Šmajhela poslije pokušaja Fodena.

39.minut – umalo preokret, ponovo su Danci zaprijetili… Eriksen je nabacio loptu, a Andersen gađao preko prečke.

34.minut – GOOOL! Strašan udarac Hjulmanda. Projektil sa 30 metara. Pikford je ostao kratak i Danci poravnavaju na 1:1.

18.minut – GOOOOL! Isplatila se inicijativa Englezima. Kejn je bio precizan, nakon što je Voker odradio veliki posao po desnom boku.

13.minut – prvi pokušaj na meču stigao je od najboljeg igrača Premijer lige – Fil Foden se lijepo namjestio na udarac, ali završnica je morala biti bolja.

1.minut – počeo je duel Engleske i Danske. Artur Soareš Dijaš iz Portugala je glavni sudija.

17.30 – pola sata ostalo je do početka drugog meča u grupi C. Engleska i Danska rivali su u Frankfurtu. Poznati su sastavi:

Danska (3-5-2): Šmajhel – Andersen, Kristensen, Vestergor – Mele, Hejbjerg, Hjulmand, Eriksen, Kristiansen – Wind, Hojlund.

Engleska (4-2-3-1): Pikford – Voker, Stouns, Gehi, Tripije – Rajs, Aleksander-Arnold – Saka, Belingem, Foden – Kejn.

Kraj utakmice  – bez pobjednika u eks-ju derbiju. Jović ostavlja Srbiju u igri, Sloveniji izmakao prolaz u osminu finala…

90+5.minut – GOOOL! Izjednačila je Srbija. Poslije kornera i vjerovatno posljednjeg napada na utakmici, Jović je bio najbolji u skoku za 1:1.

90.minut – kreće petominutni sudijski dodatak.

83.minut – tek što je ušao u igru, Samardžić je okušao šut i nije bilo daleko…

72.minut – prečku pogađa Mitrović, malo je falilo da Srbija ekspresno izjednači rezultat.

68.minut – GOOOOL! Slovenija vodi u Minhenu. Odlična, brza tranzicija i pogodak Karničnika poslije asistencije Elšnika.

65.minut – kontranapad selekcije Srbije lošim udarcem završava Mitrović. Piksi je maločas izveo Vlahovića i Lukića iz igre, šansu su dobili Jović i Milinković-Savić.

58.minut – poslije duže vremena je Šeško bio opasan. Probao je sa distance, ali ponovo siguran Rajković.

47. minut – odmah dobra šansa za Srbiju! Mitrović je izbio sam na Oblaka poslije pasa Tadića, ali mu je golman Slovenije ušao u šut i odbranio!

46.minut – počelo je drugo poluvreme.

poluvrijeme – bez golova završeno je prvi dio susreta na Alijanc areni. Zanimljiva utakmica, ne previše kvalitetna, ali šansi nije manjkalo.

41.minut – konačno jedna kvalitetna akcija Srbije, poslije ubacivanja Živkovića, lopta je stigla do Mitrovića, ali njegov šut nije bio dovoljno jak da bi se matirao Oblak.

38.minut – Slovenci ne koriste odličnu šansu. Elšnik je udarcem iskosa sa desne strane pogodio stativu, a onda je Šeško nakon odbitka bio vrlo neprecizan.

31.minut – velika šansa za Mitrovića. Poslije velike gužve u kaznenom prostoru Slovenije, špic “orlova” sa par metara zakačio je loptu glavom, ali promašuje za nekoliko centimetara. Puno sreće za Slovence.

27.minut – prvi pokušaj izabranika Piksija Stojkovića. Glavom je gađao Vlahović, ali lako interveniše Oblak.

23.minut – polovina prvog poluvremena, napadači Srbije potpuno odsječeni, nijednom nisu došli u situaciju da ugroze Jana Oblaka. Slovenija, s druge strane, konkretnija i djeluje kao tim koji zna šta treba da radi.

8. minut – ponovo šansa za Sloveniju nakon greške Srbije. Mlakar je bio u dobroj prilici, ali Rajković ponovo na visini zadatka.

4.minut – kiks Lukića umalo ka kazne Slovenci. Čerin je probao šut sa distance, ali je Rajković bio siguran.

1.minut – počeo je meč na Alijanc areni.

14.30 -Sastavi:

SRBIJA (3-4-1-2): Rajković – Veljković, Milenković, Pavlović – Živković, Ilić, Lukić, Mladenović – Tadić – Mitrović, Vlahović.

SLOVENIJA (4-4-2): Oblak – Karničik, Drkušić, Bijol, Janža –Stojanović, Čerin, Elšnik, Mlakar – Šporar, Šeško.

14.20 – “orlove” svim srcem podržava Novak Đoković.

14.15 – podršku fudbalerima Slovenije dao je Luka Dončić, zvijezda NBA lige.

14.00 – spremamo se za komšijski derbi u okviru grupe C. Srbija i Slovenija odmjeriće snage u Minhenu. “Orlovi” su na premijeri minimalno izgubili od Engleske (0:1), dok je tim selektora Matjaža Keka remizirao sa Danskom (1:1).

Pobjednik ovog dvoboja stekao bi izgledne šanse za prolaz u nokaut fazu, dok bi poraženi zadržao tek teoretske šanse da izbori plasman u osminu finala.