Euro 2024

VAR se posrećio Njemcima: “Panceri” preko Danske do plasmana među osam najboljih

Drugi četvrtfinalista Evropskog šampionata je domaća Njemačka – “panceri” su u Dortmundu rezultatom 2:0 porazili Dansku, u meču koji će se pamtiti i prekidu u trajanju od dvadesetak minuta zbog grmljavine i pljuska.

Izabranici Julijana Nagelsmana su otpor skandinavske selekcije slomili u drugom poluvremenu, a početak nastavka je bio vrlo turbulentan.

Najprije je Dancima poništen gol zbog milimetarskog ofsajda, da bi strijelac tog pogotka Andersen par minuta kasnije igrao rukom u svom šesnaestercu i rivalu dao šansu da povede sa bijele tačke.

Haverc nije pogriješio iz kaznenog udarca za vođstvo od 1:0 i erupciju oduševljenja u domu Borusije Dortmund.

Konačan ishod postavio je mladi Musijala, koji je u 68. minutu pobjegao Andersenu i matirao uspavanog Šmajhela.

Imao je danski golman dobro veče, odbranio je nekoliko odličnih pokušaja domaćina, dok je njegov kolega Nojer uspio da neutrališe svaku prijetnju, koja je uglavnom stizala od Hojlunda.

Njemci će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Španije i Gruzije.