CFL na skeneru CdM-a: Apsolutni junak – Vladan Giljen (VIDEO)

FSCG

Dugo će se pamtiti 25. kolo Telekom Prve crnogorske fudbalske lige.

Zasluge za to idu golmanu Sutjeske Vladanu Giljenu, junaku u remiju svoje ekipe protiv Budućnosti.

Nije činio čuda na golu, ali jeste u kaznenom prostoru rivala – u 93. minutu je zatresao mrežu kolege Miloša Dragojevića i donio 2:2, pa je Sutjeska ovim remijem sačuvala 13 bodova više od šampiona, od kojeg ima i utakmicu manje.

Ova runda je donijela čak četiri remija. Slavila je jedino Podgorica.

MALO ČUDO KRAJ BISTRICE

Golmani ne postižu često golove, u Crnoj Gori se tako nešto ne pamti ako se izuzmu šutevi iz penala.

Giljen je učinio da nemoguće postane moguće.

“Najvažnije je da smo sačuvali prednost na tabeli”, rekao je iskusni čuvar mreže.

Sutjeska je u derbiju povela preko Vladana Bubanje u 7. minutu, ali je već u 16. bilo 1:1 kada je penal iskoristio Miloš Raičković.

Nakon toga je bilo šansi na obje strane, prednjačio je napadač domaćina Zakaria Alharaiš, ali se sve do 69. minuta rezultat nije mijenjao.

Onda je uslijedio preokret, gol Viktora Đukanovića, pa je Budućnost imala rezultat koji je mogao da otvori šampionsku trku.

A onda, 93. minut i pojavio se Giljen…

“Sami smo krivi, ovo nismo smjeli da dozvolimo”, poručio je razočarani trener Budućnosti Aleksandar Nedović.

SAMO BOD ZA DEČIĆ

Dečić ne liči na sebe u drugom dijelu sezone, a sada je osvojio samo bod u Petrovcu (0:0). Istina, Tuzani su bili bolji rival, imali nekoliko velikih prilika, ali je realizacija opet zakazala.

Dečić je tako propustio šansu da stigne trećeplasiranu Iskru.

FSCG

Danilovgrađani i dalje imaju dva boda više nakon što su odigrali neriješeno sa Mornarom u Baru (1:1).

Mornar je dugo vodio na Topolici (pogodio je Aleksandar Vujačić već u 4. minutu), ali je Balša Sekulić u 72. postavio konačan rezultat.

ZETA POTONULA, PODGORICA NE POSUSTAJE

Pobjeda Podgorice nad Rudarom poslije preokreta (2:1) veoma je bitna za donji dio tabele, jer tim iz Lješkopolja sada ima četiri boda manje od Pljevljaka.

Rudar je u zoni spasa, Podgorica u zoni baraža za opstanak, između njih je i Jezero koje je odigralo 0:0 u Golubovcima protiv Zete.

FSCG

Ovaj rezultat je dodatno povećao šanse Zete da naredne sezone igra u Drugoj ligi, jer je sada udaljena 11 bodova od zone baraža…