Fudbal Novi uspjeh crnogorskog fudbalskog trenera

Veliki bod za Jovovića: Ahli u 95. minutu iz penala šokirao vicešampiona Katara

Novi uspjeh Nebojše Jovovića na klupi Al Ahlija – tim crnogorskog trenera osvojio je bod protiv Al Rajana nakon izjednačenja iz penala u petom minutu sudijske nadokande (1:1).

Ekipa četrdeset šestogodišnjeg Podgoričanina igrala je dobar fudbal protiv rivala koji je prošle sezone ostao bez titule u posljednjem kolu.

Ahli je u prvom poluvremenu imao četiri velike prilike, a potom je dao gol koji je poništen iz sumnjivog ofsajda – čak ni VAR ne definiše jasno da li je situacija bila neregularna.

Kazna za promašaje stigla je u 77. minutu kada je Rajan poveo pogotkom Koma.

Nijesu ,,zeleno-bijeliˮ odustali. Vjerovali su do kraja, a nagrada je stigla u debeloj sudijskoj nadoknadi.

Video tehnologija je oduzela gol Ahliju, ali mu je u posljednjim trenucima i dala šansu da izbjegne poraz.

Sudija je gledao sporni momenat na ekranu, gdje je jasno vidio da je defanzivac Rajana unutar šesnaesterca srušio ofanzivca ,,zeleno-bijelihˮ.

Odgovornost je preuzeo Marokanac – Al Zar, koji je poslao golmana u jednu, a loptu u drugu stranu. Za veliku radost svog tima.

Jovović pomjera granice i u Kataru – njegov tim je drugi na tabeli, odmah iza Ćavijevog Al Sada, iako je prvenstvo počeo kao kandidat za ispadanje.