Košarka nba liga

Zajonov rekord karijere, Pelikansi se ne šale, 40 poena Jokića u porazu

Zajon Vilijamson

Zajon Vilijamson je napokon spreman da igra vrhunsku košarku, a Nju Orleans djeluje kao tim koji bi ove sezone mogao da pomrsi račune mnogima.

Pelikansi su protiv Minesote (119:118) stigli do četvrte pobjede zaredom, a Viilijamson upisao rekord karijere – imao je 43 poena za 34 minuta na parketu.

“Pamte se pobjednici i ono što rade u najvećim momentima. Želim da me zapamte kao pobjednika”, rekao je 22-godišnji Zajon.

Nju Orleans nakon 34 utakmice ima 22 trijumfa, a pored Zajona su se istakli i Trej Marfi sa 21 i Si Džej Mekalum sa 20.

Derozanu pripao okršaj sa Janisom, Vučević i Bulsi bolji od Baksa

U Minesoti, koja je doživjela 19. poraz, po 27 su upisali D’Anđelo Rasel i Entoni Edvards.

Bruklin je slavio 10. put zaredom, savladao je Atlantu (108:107) uz odlične partije najboljih.

Kajri Irving je 15 od 28 poena postigao u posljednjoj četvrtini, dok je Kevin Djurent meč završio sa 26 i 16 skokova.

Denver je poražen od Sakramenta (127:126, presudilo je slobodno bacanje Malika Monka 0,7 desetinki do kraja), a Nikola Jokić je imao još jedan zapažen učinak.

Brojao je do 40, imao je još sedam skokova i šest asistencija, ali je i promašio trojku za pobjedu…