Rukomet EHF Euro 2020.

Porazi Makedonaca i BiH

Rukometne reprezentacije Sjeverne Makedonije i Bosne i Hercegovine poražene su u mečevima drugog kola EHF Euro-a.

Makedonci su izgubili od Češke 27:25 čime su izuzetno zakomplikovali borbu za plasman u drugu rundu.

Da su dobili osigurali bi prolaz dalje, a ovako će se sve odlučivati u posljednjoj rundi.

Prvo poluvrijeme pripalo je Sjevernoj Makedoniji 11:9, a u nastavku Češka bolja za potpuni preokret.

Dva tima imaju sada po pobjedu i poraz. Austrija i Ukrajina igraju kasnije meč druge runde, a Austrijanci imaju trijumf, dok je Ukrajina na nuli. Trijumf Ukrajinaca napravio bi pravo ludilo od grupe.

Bosna i Hercegovina doživjela je drugi poraz, pošto je izgubila od Portugala 27:24.

Portugalci su najprijatnije iznenađenje u dosadašnjem toku šampionata kontinenta i stigli su do drugog trijumfa, pa su blizu druge faze.

BiH poslije drugog trijumfa ima tek teoretske šanse, a u meču sa Portugalom imala je prilika. Na startu drugog dijela BiH je imala tri gola prednosti, ali onda neka isključenja i odluka da se igra bez golmana odvela ih je u poraz.