Fudbal Liga šampiona

Lunjin srušio prvaka Evrope za klasik protiv Bajerna u polufinalu Lige šampiona

Real i Bajern pridružili su se Pari Sen Žermenu i Borusiji Dortmund u polufinalu Lige šampiona.

Madriđani su poslije drame i penal serije eliminisali zvaničnog šampiona Evrope Mančester siti u gostima, a junak je bio golman Andrij Lunjin, koji je odbranio dva penala, da bi na kraju Antonio Ridiger u posljednjoj seriji otklonio sve dileme.

Nakon 3:3 u prvoj utakmici, Real je poveo u 12. minutu, kada je nakon kombinacije sa Vinisijusom, mrežu Sitija pogodio Rodrigo.

Siti je potom napadao tokom cijele utakmice i krunisao inicijativu u 76. minutu, kada je Kevin De Brujne bio priseban i iz blizine zatresao mrežu.

Promjene rezultata nije bilo do kraja meča, a onda ni u produžecima, pa su penali odlučili pobjednika.

Nije dobro počela serija za Real jer je Ederson zaustavio šut Modrića, ali je potom Andrij Lunjin odbranio udarce Bernarda Silve i Matea Kovačića i trasirao put “merengesima” do trijumfa.

Real će u polufinalu igrati protiv Bajerna.

Jedan gol dovoljan je bio Bavarcima da poslije 2:2 u Londonu, eliminišu Arsenal.

Dao ga je u 63. minutu Jozua Kimih, nakon centaršuta Gereira.

Za plasman u polufinale gledaćemo mečeve između Reala i Bajerna, odnosno Pari Sen Žermena i Borusije Dortmund.

Tok utakmica:

MANČESTER SITI – REAL 1:1 penalima 3:4 (prvi meč 3:3)
De Brujne 76. – Rodrigo 12.
BAJERN – ARSENAL 1:0 (prvi meč 2:2)
Kimih 63.

Penali:

3:4 – Antonio Ridiger precizan, Real je u polufinalu!

3:3 – Ederson vara kolegu Lunjina. Real sada ima penal za plasman u polufinale

2:3 – Naćo Fernandes vara Edersona, prednost za Real pred posljednju seriju.

2:2 – Fil Foden prekida seriju promašaja Sitija.

1:2 – Lukas Vaskez veoma siguran, Real vodi poslije tri serije.

1:1 – Mateo Kovačić šutira, a Andrij Lunjin još jednom sjajno reaguje.

1:1 – Džud Belingem daje prvi gol za Real u penal seriji.

1:0 – Bernardo Silva očajno šutira, pravo u Andrija Lunjina, koji je ostao među stativama i lako uhvatio loptu.

1:0 –  Ederson brani udarac Luke Modrića.

1:0 – Hulijan Alvarez sigurno pogađa prvi penal.

Penali će u Mančesteru odlučiti ko će u polufinale!

105′- Siti je ofanzivniji, ali je najbolju šansu imao Real. Međutim, udarac Ridigera nije bio precizan. Još 15 minuta za odluku, ili će jedanaesterci biti presudni.

91′- Počeo je prvi produžetak, a uoči njegovog starta Pep Gvardiola odlučio se da promijeni napadača. Hulijan Alvarez zamijenio je Erlinga Halanda.

Arsenal je pobijedio Bajern 1:0 i plasirao se u polufinale, dok nas u Mančesteru čekaju produžeci, možda i penali.

82′- Kakva šansa za De Brujnea. Nakon povratne lopte Akanđija, Belgijanac je iz povoljne pozicije prebacio gol.

76′-GOOOOLL! Siti je izjednačio! Kevin De Brujne u gužvi pred golom Reala se odlično snašao i vratio stvari na početak. Prvak Evrope naplatio je inicijativu.

63′-GOOOLL! Josua Kimih, Bajern je poveo protiv Arsenala! Sjajno se ubacio iz drugog plana i pogodio glavom mrežu “tobdžija” poslije centaršuta Gereira.

53′- Veliki pritisak Sitija, pokušaje Griliša i Fodena je odbranio Lunjin, a blizu pogotka bio je i Haland. Real međutim i dalje ima minimalno vođstvo.

49′- Mnogo sreće za Arsenal. Dva puta se za kratko vrijeme tresao okvir gola “tobdžija” poslije pokušaja Gorecke i Gerera.

46′- Nastavljene su utakmice. Real ima rezultat za polufinale, u Minhenu će se igrati produžeci, ako ne bude promjene u nastavku.

Poluvrijeme. Real vodi pogotkom Rodriga, nakon kojeg je Siti bio bolji, ali nije to materijalizovao. U Minhenu je bilo šansi, ali ne i pogodaka.

31′- Sada je Arsenal zaprijetio i to u dva navrata. Odbranio je Nojer šuteve Edegarda, a potom i Haverca.

23′- Prijeti Bajern dva puta za kratko vrijeme. Međutim, Raja je zaustavio šuteve Mazrauija i Musijale. I dalje bez golova u Mihnenu.

19′- Veliki pritisak Sitija, Erling Haland je pogodio stativu!

12′-GOOOOLL! Real je poveo na “Etihadu”. Pogodak Rodriga na dodavanje Vinisijusa Žuniora.

1′-Počele su utakmice.

Najava mečeva:

Poslije vatrometnih 3:3 u Madridu, Siti i Real krenuće večeras od nule na “Etihadu”.

Veće šanse za plasman u polufinale daju se zvaničnom prvaku Evrope sa Ostrva, ali “merengese” ne treba nikada otpisivati kada su velike utakmice u pitanju.

Očekuje se još jedan otvoren meč velikog uloga u kojem će oba tima sigurno imati svoje šanse.

Od nule će krenuti i Bajern i Arsenal poslije 2:2 u Londonu.

Bavarci kroz Ligu šampiona žele da se iskupe za gubitak titule u Bundesligi, dok “tobdžije” nakon poraza od Aston Vile nisu više na pol poziciji u Premijer ligi.

Pobjednici večerašnjih revanša sastaće se u polufinalu.

Prethodne noći mjesto u polufinalu osigurali su Pari Sen Žermen i Borusija Dortmund.