Mugoša se vratio golovima, Radunović asistirao, Krstoviću “ukrali” gol

Napadač Inčona, Stefan Mugoša obilježio je protekli fudbalski vikend među reprezentativcima Crne Gore.

On je na gostovanju prvoplasiranom Ulsanu u remiju 3:3, dao dva gola, i učestvovao u jednom.

Prvi pogodak je rezultat je sjajnog presinga našeg reprezentativca koji je prvo oduzeo loptu zadnjoj liniji Ulsana, a onda nakon duplog pasa sa Gersom zatresao mrežu Hjon Vu Đoa.

Kod drugog gola dobar dio zasluga ide ponovo njemu, jer je nakon njegovog šuta, golman domaćih odbranio, ali je na loptu naletio Park Sung Ho i pogodio.

I u 74. minutu prilikom dosuđenog jedanaesterca, Mugoša je preuzeo odgovornost i bio siguran egzekutor.

Risto Radunović je u pobjedi FCSB nad Sepsijem 2:1 učestvovao kod pobjedničkog gola. Naš bek je napravio prodor kroz sredinu, dao loptu Aleksandru Balutu koji je efektno pogodio za trijumf svog tima.

Nikoli Krstoviću je drugi put zaredom “ukraden gol”. Napadač Lećea je dobro reagovao u šesnaestercu, ali je gol kasnije zaveden kao autogol Norberta Đombera.

Povratnik u reprezentaciju Meldin Drešković je ponovo bio među najboljima u Debrecinivoj ubjedljivoj pobjedi protiv Zalaegersega 5:1.

Naš štoper je ponovo komandovao odbranom, u kojoj je odlično odigrao i povremeni reprezentativac Dušan Lagator, i bio najbolje ocijnjen u zadnjoj liniji mađarskog kluba.

U drugom poluvremenu minute je dobio i Stefan Lončar.

Adam Marušić je igrao svih 90 minuta u preokretu Lacija na gostovanju Frozinoneu 3:2. Naš bek je odigrao dobar meč po desnom boku rimskog kluba.

Vladimir Jovović je igrao svih 90 minuta za svoju Sogdianu koja je remizirala sa Olimpikom 2:2 u uzbekistanskom prvenstvu.

Nikšićanin je bio dosta aktivan, stvarao je prilike i sebi i saigračima.

Marko Vukčević je odigrao dobro u pobjedi Varaždina na gostovanju Osjeku 0:1.

Dušan Bakić je dobio priliku zadnjih 20 minuta u pobjedi Omonie na gostovanju lideru Apoelu 0:1.

Marko Bakić je igrao sat vremena u remiju OFI-a Kifisiji (0:0).

Ostatak reprezentacije nije imao baš dobar vikend.

Matija Šarkić i Milvol su nakon četiri utakmice bez poraza, poraženi od vodećeg Lidsa sa 2:0.

Naš čuvar mreže bio i dobar, skinuo nekoliko šuteva, ali zakazala je odbrana “Lavova”.

Ni Milan Mijatović nije uspio da sačuva svoju mrežu u porazu Željezničara od Javora 0:1.

Tandem iz Kišvarde Dejan Petković i Driton Camaj nisu igrali u porazu od MTK-a.

Stefan Savić i Atletiko Madrid su očigledno previše slavili prolaz u Ligi šampiona, pa su poraženi od Barselone sa 3:0 na svom Vanda Metropolitano.

Vukčević je igrao posljednjih 11 minuta u porazu Huareza od Keretara 1:0.

Nakon sjajne partije i na kraju nesrećnog poraza od Leverkuzena, Marko Janković i Marko Vešović dobili su odmor od Gurbana Gurbanova, pa su sa klupe gledali pobjedu njihovog tima protiv Turana.