Fudbal Meridianbet Prva liga

Sutjeska ubjedljiva, Dečić u goleadi srušio Budućnost

FSCG

Fudbaleri Sutjeske pobijedili su Mornar i uz poraz Budućnosti od Dečića smanjili zaostatak na vrhu na dva boda, uz meč više od Podgoričana, šest kola prije kraja sezone u Meridianbet Prvoj ligi.

Nikšićani su rano primili gol, strijelac je bio Balša Vukotić, ali je het trikom Konrad riješio utakmicu.

Sjajan meč odigrali su Dečić i Budućnost. Dva puta je vodila domaća ekipa, “plavi” su uspjeli da preokrenu na 3:2, ali su Tuzani preko Vušurovića i Šarkića došli do sva tri boda.

Jedinstvo je dva puta zaostajalo u Petrovcu, ali je slavilo sa 3:2.

Čovjek odluke bio je Orhan Harjović, strijelac gola u 78. minutu.

Arsenal je golom Havijera Montenegra iz kornera pobijedio Jezero i sačuvao treće mjesto, dok je Rudar uz dva pogotka Tumbasa savladao Iskru i ostavio je na posljednjem mjestu tabele.

MERIDIANBET PRVA LIGA, 30. KOLO:

SUTJESKA – MORNAR 4:1
Konrad 23, 47, 52, Živković 75. – Vukotić 9.
RUDAR – ISKRA 3:1
Tumbas 33, 45, Janketić 62. – Obradović 85.
ARSENAL – JEZERO 1:0
Montenegro 20.
PETROVAC – JEDINSTVO 2:3
Babić 8, Babić 56 – Dulović 39, Korać 69, Hajrović 78.
DEČIĆ – BUDUĆNOST 4:3
Božović 7, Cmiljanić 55, Vušurović 76, Šarkić 80. – Simić 35, Sekulić 62, Knežević 72.

Tok utakmica:

80′.-GOOLL! Novi preokret u derbiju, Oliver Šarkić pogađa i sada je 4:3 za Dečić.

78′-GOOOOL! Jedinstvo sada vodi u Petrovcu, Orhan Hajrović je strijelac.

76′-GOOOL! Još jedan bivši igrač “plavih” trese mrežu Dragojevića, Milan Vušurović za 3:3.

72′-GOOOLL! Asistencija Sekulića, gol Filipa Kneževića, preokret Budućnosti.

69′-GOOOLL! Jubilej Žarka Koraća, 100. gol u prvenstvu Crne Gore. Jedinstvo stiže do 2:2 u Petrovcu.

62′-GOOOLL! Balša Sekulić, opet je uzvratila Budućnost, 2:2 na Starom aerodromu.

56′-GOOOL! Opet Slobodan Babić za novu prednost Petrovca protiv Jedinstva.

55′-GOOOL! Efektan gol Borisa Cmiljanića, 2:1 za Dečić u derbiju.

46′- Nastavljene su utakmice na Starom aerodromu i Petrovcu.

Na oba meča u večernjem programu rezultat je 1:1 nakon 45 minuta igre.

39′-GOOLL! Izjednačenje i u Petrovcu. Pogodak za Jedinstvo dao je štoper Momčilo Dulović.

35′-GOOOLL! Uzvraća Budućnost. Filip Knežević je centrirao iz slobodnjaka, a Marko Simić glavom pogodio za 1:1.

8′-GOOL! Brzi pogodak i u Petrovcu. 1:0 za domaće, strijelac je Slobodan Babić.

7′-GOL! Dečić vodi pogotkom Draška Božovića.

1′-Počeli su mečevi na Starom aerodromu i Petrovcu.

Arsenal je pogotkom Hulijana Montenegra direktno iz kornera savladao Jezero i sačuvao treće mjesto na tabeli, dok je Rudar predvođen dvostrukim strijelcem Dušanom Tumbasom savladao Iskru 3:1 i ostavio ekipu iz Danilovgrada na posljednjem mjestu tabele.

85′-GOOOL! Ognjen Obradović je ublažio poraz Iskre u Pljevljima.

62′-GOOOLL! Velizar Janketić, velikih 3:0 za Rudar protiv Iskre.

46′- Nastavljeni su susreti između Rudara i Iskre, odnosno Arsenala i Jezero. Ekipe iz Pljevalja i Tivta imaju prednost poslije 45 minuta.

Poluvrijeme na dvije utakmice, prednost za Arsenal i Rudar.

45′-GOOOLL! Ponovo Dejan Tumbas, 2:0 za Rudar.

33′-GOOOLL! Pogodak u derbiju začelja. Dejan Tumbas donio je prednost Rudaru u duelu sa Iskrom.

20′-GOOOLL! Hulijan Montenegro za vođstvo Arsenala protiv Jezera.  Argentinac je direktno iz kornera poslao loptu u mrežu Plavljana. Važan meč za domaće u borbi za Evropu je dobro počeo.

1′- Počele su utakmice Rudar – Iskra i Arsenal – Jezero.

Šampion se probudio poslije četiri kola bez pobjede. Iako je Mornar poveo ranim golom Vukotića, Konrad je het trikom otklonio sve dileme, a tačku na trijumf Nikšićana stavio je Dušan Živković. Sada su uz dva meča više na minus dva u odnosu na Budućnost.

75′-GOOOOL! Još jedan lijep gol u Nikšiću. Dušan Živković je poslije solo akcije potvrdio pobjedu Sutjeske. 4:1.

52′-GOOOOOL! Het trik Konrada, ovog puta poslije dodavanja Strikovića. Njegov 20. gol u sezoni.

47′-GOOOLLLL! Konrad ponovo na asistenciju Erakovića. Sutjeska vodi.

46′- Nastavljen je duel između Sutjeske i Mornara.

Poluvrijeme kraj Bistrice, Mornar je poveo preko Vukotića, izjednačio je Konrad.

44′- Sutjeska je bila blizu preokreta, ali je lopta nakon udarca Matanovića završila na okviru gola.

23′-GOOOLL! Izjednačila je Sutjeska, Konrad je na dodavanje Matanovića obišao golmana Mornara i pogodio mrežu.

9′-GOOOLL! Balša Vukotić, Barani su poveli kraj Bistrice.

1′- Počeo je meč Sutjeska – Mornar.

Najava utakmica:

Poslije serije slabih rezultata, Sutjeska nema pravo na grešku u meču sa Mornarom, ako želi da ostane u trci za titulu.

Nikšićani uz meč više imaju pet bodova manje od Budućnosti, koja gostuje Dečiću.

Biće to derbi kola jer se Tuzani bore za plasman u Evropu.

Odigraće se pred praznim tribinama na Starom aerodromu, zbog bezbjednosnih razloga.

Trećeplasirani Arsenal će visoku poziciju pokušati da odbrani u meču sa Jezerom, Petrovac će dočekati Jedinstvo, dok će u derbiju začelja snage odmjeriti Rudar i Iskra.