Monako i Barsa izjednačili

Monako Lojd
EPA Images

Monako je izjednačio u četvrtfinalnoj seriji Evrolige protiv Fenerbahčea.

Tim Saše Obradovića je večeras slavio 93:88 za 1:1 pred nastavak serije 1. maja u Istanbulu.

Domaćin je mnogo bolje otvorio meč i imao 16 poena prednosti u prvoj četvrtini, ali je Fener već do poluvremena smanjio minus…

U trećem periodu je uslijedio preokret, gosti su u jednom momentu imali i plus devet, ali se Monako na vrijeme probudio i pronašao način da dođe do veoma bitne pobjede koju je trojkom osigurao Džordan Lojd 11 sekundi prije kraja.

Donatas Motiejunas je bio najefikasniju u Monaku sa 18 poena, na drugoj strani je dominirao Tajler Dorsi sa 28, uz šest pogođenih trojki iz osam pokušaja. Istakao se i Skoti Vilbekin sa 25…

Izjednačila je i Barselona koja je u drugoj utakmici na svom terenu savladala Olimpijakos 77:69.

Džabaki Parker je imao 24 poena, na drugoj strani je Alek Piters postigao 20.