Ostali sportovi

Veliki uspjeh odbojkaša, treći put zaredom idu na Evropsko prvenstvo

Odbojkaši slavlje, foto: OSCG

Najbolji odbojkaši Crne Gore plasirali su se na Evropsko prvenstvo, pošto su u posljednjem kolu kvalifikacija savladali Luksemburg na gostujućem terenu sa 3-1 u setovima.

“Crveni” su ovaj ciklus završili sa pet pobjeda i samo jednim porazom, što im je bilo sasvim dovoljno da po treći put u istoriji izbore odlazak na kontinentalni šampionat.

Ispostavilo se da našu selekciju nije uzdrmao neočekivani odlazak Makedonaca Joška Milenkoskog, te da je postavljanje Ivana Joksimovića na selektorsku poziciju bio pun pogodak.

48-godišnji Podgoričanin je napravio sjajnu atmosferu i sa podmlađenom ekipom ostvario veliki uspjeh.

Crna Gora je imala problema da slomi otpor Luksemburga. Nakon teško dobijenog uvodnog seta (27:25), a potom i dobre igre u drugoj dionici (25:22), rival je treći set riješio u svoju korist sa 27:25.

Srećom, u četvrtom setu nije bilo nikakvih nedoumica. Marko Bojić i drugovi su brzo završili posao (25:13) i obezbijedili plasman na prvenstvo za koje se još ne zna ko će biti tri domaćina, jer je do sada izabran samo Izrael…